reklama

Vivo plánuje telefon se safírovým sklem

Vivo plánuje telefon se safírovým sklem
2014-08-03T12:00:59+02:00
• 3. 8. 2014

O nasazení safírového skla se hovoří již delší dobu v souvislosti s chystaným iPhonem 6 nebo také u spekulovaných hodinek iWatch. Společnost Apple se od těchto informací samozřejmě distancuje, ačkoliv první prototypy nového modelu si s myšlenkou safírového skla údajně pohrávaly. Podle nejnovějších zpráv má podobné plány i čínský výrobce Vivo, který měl mimo jiné na svědomí první chytrý telefon na světě s QHD displejem.

Vivo safír

Společnost Vivo u připravovaného modelu chce kromě kovového rámu využít právě safírové sklo v části displeje pro větší odolnost proti vnějšímu poškození. Další vlastnosti mají zahrnovat tenký a elegantní design, dostatečně výkonný procesor, kvalitní reproduktory či fotoaparát. Displej v přední části bude dosahovat na úhlopříčku 5 palců. Za to u iPhonu 6 se očekává úhlopříčka 4,7 palců, takže jej můžeme brát za přímého konkurenta přinejmenším na čínském trhu.

Co se týče prodejní ceny, rozhodně nepůjde o levnou záležitost při srovnání s chytrými telefony, jaké většinou přicházejí z tohoto koutu světa. Vivo předpokládá s nastavením ceny na hranici kolem 3998 jüanů, což v přepočtu vychází na 13 332 Kč bez daně. U Applu lze počítat, že cenovka vystřelí mnohem výše, a to může v konečném výsledku hrát čínskému výrobci do noty.

Vivo safír (2) Vivo safír (3)

Zdroj: gforgames.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat