reklama

Vivo plánuje telefon se safírovým sklem

Vivo plánuje telefon se safírovým sklem
2014-08-03T12:00:59+02:00
• 3. 8. 2014

O nasazení safírového skla se hovoří již delší dobu v souvislosti s chystaným iPhonem 6 nebo také u spekulovaných hodinek iWatch. Společnost Apple se od těchto informací samozřejmě distancuje, ačkoliv první prototypy nového modelu si s myšlenkou safírového skla údajně pohrávaly. Podle nejnovějších zpráv má podobné plány i čínský výrobce Vivo, který měl mimo jiné na svědomí první chytrý telefon na světě s QHD displejem.

Vivo safír

Společnost Vivo u připravovaného modelu chce kromě kovového rámu využít právě safírové sklo v části displeje pro větší odolnost proti vnějšímu poškození. Další vlastnosti mají zahrnovat tenký a elegantní design, dostatečně výkonný procesor, kvalitní reproduktory či fotoaparát. Displej v přední části bude dosahovat na úhlopříčku 5 palců. Za to u iPhonu 6 se očekává úhlopříčka 4,7 palců, takže jej můžeme brát za přímého konkurenta přinejmenším na čínském trhu.

Co se týče prodejní ceny, rozhodně nepůjde o levnou záležitost při srovnání s chytrými telefony, jaké většinou přicházejí z tohoto koutu světa. Vivo předpokládá s nastavením ceny na hranici kolem 3998 jüanů, což v přepočtu vychází na 13 332 Kč bez daně. U Applu lze počítat, že cenovka vystřelí mnohem výše, a to může v konečném výsledku hrát čínskému výrobci do noty.

Vivo safír (2) Vivo safír (3)

Zdroj: gforgames.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim