Nový design Google Glass?

Nový design Google Glass?
2014-08-21T11:57:10+02:00
• 21. 8. 2014

Částečně kritizovaná vlastnost těchto chytrých brýlí je stávající vzhled. Ovšem mnohým se design zamlouvá, a jelikož brýle byly oficiálně představeny hlavně pro vývojáře, tak si Google nedělal příliš velké starosti z jednoduchého vzhledu. Avšak nyní, když začínají být populární nositelná zařízení, začíná být i lepší vzhled prioritou. A najednou se z čista jasna objevil návrh Google Glass pro běžné uživatele.

dt-gg1

Nyní tedy konečně máme možnost vidět jeden z průmyslových designů Googlu, jež je mnohem více praktický a zapadá, o dost více, do každodenního života. Nejnovější patent, který byl odkryt z USPTO (podané v roce 2012, ale představené až nyní), opět ukazuje, že si Google pohrává s dalšími možnými vzhledy jeho brýlí. Jak můžete vidět, vše je schováno za obroučky, takže už není vidět ten obrovský kvádr u pravého oka.

Tím, že jsou obroučky na obou stranách, se docílí ztenčení jedné strany, a dost možná i využití, obou stran brýlí. Můžete si všimnout například otvoru na fotoaparát na levé straně. Tento návrh by dal Googlu více možností, jako například pracovat s dioptrickými čočkami nebo možná snímat pohyby vašich očí.

dt-gg2

Jak je vidět, tento návrh by zapadl do každodenního života mnohem více, než ten současný. I kdyby tento patent nebyl nakonec použit, máme alespoň možnost částečně vidět myšlenkový postup Googlu. Pokud by opravdu konečný návrh mohl vypadat přibližně stejně, mohli bychom se snad těšit na nějaké viditelné zlepšení vzhledu i u dalších nositelných zařízení.

Zdroj: phandroid.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat