reklama

Sony – zakřivené senzory foťáků pro mobily možná již letos

Sony – zakřivené senzory foťáků pro mobily možná již letos
2014-06-16T07:31:10+02:00
• 16. 6. 2014

Minulý rok jsme se dočkali smartphonů, jen lákají na zakřivený displej. V současnosti jsou na trhu k dispozici dva modely –LG G Flex a Samsung Galaxy Round. Letos bychom se měli dočkat dalších modelů, ale prozatím nemáme k dispozici jakékoliv náznaky či spekulace. Ovšem v tomto roce by se mohly ukázat první mobily se zakřiveným CMOS senzorem fotoaparátu.

 nexusae0_image_thumb28

Společnost Sony ukázala dva prototypy na Symposium on VLSI Technology. První z nich je určen pro běžné foťáky a zrcadlovky (43 mm) a druhý je připravován pro smartphony (11 mm). K vytvoření zahnutých senzorů nepoužívají komplikovanou technologii. Údajně vše vytváří s využitím ohýbacího stroje, což asi nikdo nečekal.

Díky zakřivení se podařilo dosáhnout 1,4x vyšší citlivosti ve středu senzoru a dvojnásobného zvýšení v okrajích. Hlavním benefitem má být zredukování šumu při focení za zhoršených světelných podmínek. Mělo by taktéž dojít ke zvýšení světelné citlivosti.

curvedcmos-1402453889381_zps2536de04

V tuto chvíli není zcela jasné, kdy se dočkáme nové technologie ve smartphonech. Avšak ze společnosti Sony se ozývá, že jsou připraveni na sériovou výrobu nových senzorů. Možná se novinka objeví již v příštím top modelu.

Zdroje: sonyalpharumors.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim