Samsung dodá méně Galaxy S5 kvůli iPhonu 6

Samsung dodá méně Galaxy S5 kvůli iPhonu 6
2014-06-09T13:05:24+02:00
• 9. 6. 2014

Prodejci se pomalu připravují na prodej hlavního modelu pro letošní rok od společnosti Apple a již nyní to začínají brát v potaz největší výrobci z Jižní Koreje, přesněji jako první Samsung. Ten doposud Galaxy S5 prodává velmi dobře, ale pro třetí čtvrtletí tohoto roku snížil velikost dodávky o výrazných 25 %. Podle některých informací za to mohou ti uživatelé, kteří stále vyčkávají na příchod právě iPhonu 6 očekávaný po letních prázdninách.

samsung-logo-e1398667589423

Přitom Samsung ve třetím čtvrtletí stihl prodat 21 milionu kusů Galaxy S5, což je impozantní číslo, když přihlédneme k tomu, že ve třetím čtvrtletí dodá na mobilní trh pouze 15 milionu kusů. Podobný pokles se rovněž týká přechozí Galaxy S4. Prozatímní spekulace iPhonu 6 připisují větší displej, který pro většinu uživatelů hraje velkou roli při výběru chytrého telefonu, a tak by mohl začít ujídat z koláče konkurenčního Samsungu.

Každopádně iPhone 6 není jediným zařízením kazící úspěch Samsungu, jelikož do celosvětového prodeje včetně České republiky brzy dorazí daleko větší konkurent poháněný Androidem, jímž je LG a jeho povedený model G3. Jaký konkrétní faktor byl upřednostněn před navazování na prosperující prodej Galaxy S5 nebude asi nikdy znám. Nicméně čísla nikdy nelžou, takže se nechme překvapit, co přinese souboj těchto velikánů.

Zdroj: gforgames.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat