reklama

Nokia představila X2 s Androidem

Nokia představila X2 s Androidem
2014-06-24T10:28:52+01:00
• 24. 6. 2014

Letos jsme se dočkali zcela nové řady X od společnosti Nokia, která je vybavena Androidem bez služeb Googlu. Nyní došlo na představení další generace v podobě modelu Nokia X2. Změnami prošel hardware a dočkali jsme se přidání jednoho ovládacího tlačítka navíc.

aW1nX1RvcE1XdHFhSE5rWm1wb01Y

Úhlopříčka displeje povyskočila ze 4 palců na 4,3 oproti modelu Nokia X, ale samotné rozlišení zůstává stejné – 800 x 480 pixelů (217 ppi). Nokia se rozhodla pro zvýšení výkonu, čemuž má napomoci Snapdragon 200 s dvěma jádry taktovanými na frekvenci 1,2 GHz. Paměť RAM je nyní 1 GB a interní úložiště zůstává na hodnotě 4 GB – lze rozšířit pomocí microSD karty o dalších 32 GB.

Kapacita baterie narostla na 1800 mAh, díky čemuž by měl smartphone vydržet 4 hodiny práce na internetu. I v oblasti kamer došlo na vylepšení. Na zadní straně se nachází 5MPx senzor s autofokusem a přisvětlovací LED diodou. Nechybí přední VGA kamerka pro videohovory.

Rozměry novinky jsou 121.7 x 68.3 x 11.1 mm a váha se zastavila na 150 gramech. V základní konektivitě najdeme Wi-Fi a Bluetooth. Taktéž zde najdeme podporu dual SIM. Samozřejmě se nezapomnělo na vylepšení systému Android, který nyní nabízí vylepšený multitasking a další novinky, které se zejména týkají launcheru.Cena se zastavila na 99 eurech bez daně a dalších poplatků.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat