reklama

Sharp chystá 600 PPI displeje pro smartphony a tablety

Sharp chystá 600 PPI displeje pro smartphony a tablety
2014-05-15T06:37:02+02:00
• 15. 5. 2014
2

Japonský elektronický gigant Sharp pomalu, ale jistě připravuje své výrobní linky na hromadnou výrobu displejů s největším rozlišením, jak pro chytré telefony, tak pro tablety. Sharp je nyní druhá největší společnost s výrobou displejů na světě a tento gigant dokázala předehnat pouze firma Japan Displey.

sharp-AQUOS-PAD-SHT22-21-bezel-less-handling1

Jenže sám Sharp tvrdí, že s novými displeji dokáže převzít korunu na tomto trhu. Novými displeji dokázala firma překonat novou hranici – 600 pixelů na palec. S jejich výrobou by měl gigant začít na jaře příští rok a začne s úhlopříčkou 5.5″ a budou následovat 7″ a 9″ displeje pro tablety. Tyto nové a zároveň malé zobrazovací panely mají umožnit zobrazování videí až se 4K rozlišením. Bohužel ne všechny.

Pokud budeme počítat, displej s 600 PPI a rozlišením 3840 x 2160 pixelů má velikost 7,3 palce. Menší již zmíněný displej o velikosti 5,5″, bude muset mít 800 PPI, aby mohl zobrazovat videa s rozlišením 4K. Ovšem Sharp tímto překonává zatím největší hodnotu PPI, jelikož mobilní telefony zatím nabízejí „pouze“ něco okolo 540 PPI, což stačí k QHD rozlišení.

ppi

Srovnaní nynějších displejů.

Tohle jsou plány do budoucna giganta Sharp. Ten také chce protlačit svou technologii IGZO do dalších zařízení. Těmi by se měly stát smartphony ve střední třídě a možná dokonce do nositelných zařízení. IGZO je energeticky úspornější technologie LCD displejů, které se pohybují okolo 300 PPI, což je zatím největší možné rozlišení displejů s touto technologií.

Globální trh pro tablety a smartphony by se měl ještě rozrůstat o zhruba dalších 70 % z roku 2013 do roku 2018, kde by měl dosáhnout až 56,4 miliard dolarů. Nová technologie dá japonského giganta možná znovu do vedení, což bude velice výhodná pozice. Ovšem největší otázkou je – i vy chcete zařízení s čím dál větším rozlišením, anebo jste spokojeni s nynějšími hodnotami?

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Zaměstnán v IT oboru v Praze. Zajímám se o svět moderní techniky. Vlastním a jako primární telefon používám Ulefone Power, ke kterému používám tablet Apple iPad Air 2. Dříve zastánce Androidu, nyní se chystám na přechod na systém iOS.

Komentáře

Pavel Škoda

15. 5. 2014, 17:26

Nejdřív to bylo rozlišení fotoaparátu, pak frekvence a počet jader procesoru, teď rozlišení displeje. Ptám se, kdy se konečně dostane na velikost baterie?

Michal Navratil

15. 5. 2014, 8:54

V telefonech bohate staci hd rozliseni, preferuji tel. do uhlopricky 4,5″ vetsi placacky na mouchy uz jsou nepouzitelne, u tabletu staci fullhd, vice take neni potreba, zbytecne to pak zvysuje spotrebu baterky.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim