reklama

Pomozte zlepšit signál operátora Vodafone

Pomozte zlepšit signál operátora Vodafone
2014-04-03T12:40:25+02:00
• 3. 4. 2014
4

To, jak se v naší zemi chovali operátoři dlouhé roky, se nyní projevuje na neustálých problémech se signálem. Naštěstí se situace poměrně změnila a náš „specifický trh“ se konečně rozhýbal, přičemž je to znát hlavně na cenách paušálů.

Těchto změn si všimne asi většina, čeho si již mnoho lidí  ale nevšimne, je snaha operátorů zlepšovat pokrytí. Již se dokonce stalo, že se operátoři T-Mobile a O2 dohodli na společném pokrytí signálu, přičemž budou obě společnosti spolupracovat. Vodafone je takový „samotář“ již od svých počátků, přičemž i on se snaží o mnohá zlepšení.

unnamed_result

K lepšímu pokrytí můžete pomoci i vy, je to velmi snadné. Pomocí aplikace, která se jmenuje Vodafone NetPerform. Díky Vodafone NetPerform nejenže pomůžete zlepšit pokrytí (tvrdí operátor), ale získáte přehled o využití svých dat.

Dle popisu uvnitř aplikace a v Obchodě Play, pomůžete tím, že si aplikaci nainstalujete. Ta zaznamenává po celou dobu zapnutí přístroje, jaký máte signál, přičemž jsou odesílána anonymní data společnosti Vodafone. Pokud se tedy např. nacházíte v místě, kde je signál horší, nebo velmi špatný, aplikace vše zaznamená (poloha a místo) a odešle. Tímto by měl Vodafone získat informace o místech, kde je pokrytí nedostatečné, přičemž by měl (dle slibů) tuto oblast časem posílit.

unnamed (1)_result unnamed (2)_result unnamed (3)_result unnamed (4)_result

unnamed (5)_result unnamed (6)_result unnamed (7)_result unnamed (8)_result

Vodafone NetPerform je zcela zdarma a zhruba po 14 dnech používání jsem nezaznamenal žádný výrazný pokles baterie (k mému údivu). Pokud tedy máte Vodafone a chcete pomoci zlepšit pokrytí, nezbývá než aplikaci rozhodně doporučit.

PS: Věřme, že to k něčemu bude!

logo-app Vodafone Net Perform Vodafone Zdarma ANDROID
reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

Jakub Kluvánek

10. 4. 2014, 8:46

Předpokládám, že ty data co to odesílá si samozřejmě počítají do FUP :-)

Fandím VF a doufám, že se mu časem podaří být konkurenceschopnější vůči O2 a TM s pokrytím signálu a rychlostí dat především ve venkovských oblastech a budovách.

Na tohle neni potreba aplikace, staci nahlasit Vodafone, ze tam a tam je spatnej signal, ti zjisti, ze to je pravda, ale ze v nejblizsi dobe (vubec) neplanujou s tim neco delat. Proto se to musi resit druhou SIMkou pripadne zmenou operatora. Osobni zkusenost, predpokladam, ze aplikaci se to nezmeni.

Petulinek

3. 4. 2014, 13:24

To by mně zajímalo,zda ta aplikace také umí zaznamenat nefungující síť. Neustále řeším a nejen já, že u VF se stává, že telefon je najednou nedostupný. Zatím jsme odhalili to, že po ukončení hovoru se telefon tváří, že je vše OK, ale je přitom nedostupný. Hovor na 2G už nepřepne zpět na 3G a po chvíli spadnou data a síť úplně….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim