Neo M1 dostane Windows Phone 8.1

Neo M1 dostane Windows Phone 8.1
2014-04-10T10:00:06+02:00
• 10. 4. 2014
1

Nedávno vydané rozhodnutí společnosti Microsoft, v němž se rozhodla zrušit licenční poplatky výrobcům chytrých zařízení za předinstalovaní platformy Windows Phone na nové zařízení, se pravděpodobně začíná konečně obracet v její prospěch. Méně známý výrobce Neo pocházející z Číny totiž zveřejnil snímek připravovaného telefonu, který by měl být vybaven systémem Windows Phone.

Neo M1

Společnost dala modelu označení M1 a z jeho specifikací jsou také známy první informace. Displej nabízí úhlopříčku 5 palců při HD rozlišení. Výkon by měl sice dodávat čtyřjádrový procesor od Mediateku taktovaný na 1,3GHz frekvenci, ale ten prozatím nepodporuje mobilní systém od Microsoftu, čili můžeme raději očekávat využití čipové sady Snapdragon od Qualcommu. Dále lze počítat 1GB operační pamětí RAM nebo 8GB interní pamětí.

Výbavu uzavře v zádech umístěná baterie o velikosti 2 000mAh společně s 13megapixelovým fotoaparátem od Sony. Na výrobu nebyl použit plast, nýbrž slitina kovu a výsledkem je velmi malá tloušťka těla. Každopádně, zda skutečně dojde k záplavě telefonů běžící na systému Windows Phone, ukážou až následující měsíce, kdy většina partnerů Microsoftu odhalí svá zařízení. Otázkou nadále zůstává, jestli se na mobilním trhu najde dostatečná poptávka.

Zdroj: wmpoweruser.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Kryštof Nachtman

10. 4. 2014, 20:13

Vypadá trošku jako Huawei P6 s těmi zahnutými konci.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat