reklama

To nej z uplynulého týdne #16 – Fotoaparát Google, optický zoom a 3D smartphone

To nej z uplynulého týdne #16 – Fotoaparát Google, optický zoom a 3D smartphone
2014-04-22T19:52:35+02:00
• 20. 4. 2014

BlackBerry dostalo tvrdou ránu od T-Mobile

Kanadský výrobce dříve známý jako RIM se snaží udržet na trhu a hledá všechny možné způsoby, které by zlepšily finanční situaci této firmy. Bohužel americký operátor se rozhodl nepokračovat v dřívější spolupráci. Spíše nastartoval opačnou strategii.

BlackBerry John Chen

Amazon a 3D smartphone?

Tato společnost již nějakou dobu prodává vlastní tablety, jež využívají upravenou verzi Androidu. Zřejmě se dočkáme i smartphonu s překvapujícím množstvím kamer – prototyp jich obsahuje šest.

bgr-a-phone-1

Souboj hlasových asistentů

Apple, Google a Microsoft nabízejí ve svých systémech hlasové asistenty. Můžeme očekávat tvrdý marketingový boj o nalákání zákazníka. Ačkoliv zatím nenabízejí plnou podporu všech jazyků, můžeme se podívat, jak si vedou v angličtině.

siricortananow

Apple CarPlay nebude jen pro nová auta

Nový systém od Applu pro auta najdeme ve výbavě některých modelů, ale co dělat, když chceme novinku ve starším modelu? Právě pro takovéto zájemce začínají vznikat sestavy, které si budete moci nainstalovat.

carplay

Fotoaparát Google v Obchodě Play

Po dlouhé době jsme se dočkali samostatné aplikace pro focení od Googlu v Obchodě Play. Potěšujícím faktem je dostupnost novinky, která není omezena jen na Nexus zařízení. Již nyní se dokonce začínají objevovat náznaky nových funkcí.

2014-04-16 19.39.49

Levnější iPhone 5c zavítal do České republiky

Tento model nabízí pouze 8GB interní úložiště, s čímž souvisí i nižší cena. Bohužel nemůžeme počítat s výrazně nižší částkou. Na to adekvátně zareagovali naši čtenáři.

iPhone 5c

HTC a optický zoom?

Již příští rok by mohl tento výrobce lákat zákazníky u dalšího top modelu na optický zoom u fotoaparátu. Aspoň toto vyplývá z jednoho rozhovoru, kde nastínil plány vysoce postavený zaměstnanec společnosti HTC.

htc-one-m8-camera

Dobrá výbava a maximální baterie

I takto by se dal popsat smartphone Philips W6618. Základní specifikace se nemohou rovnat současným top modelům, ale na druhou stranu nejsou nijak špatné. Největším překvapením je baterie, jež dosahuje na kapacitu 5300 mAh.

Philips W6618 - baterie

Moto E v přípravě?

Začaly se objevovat první informace o dalším cenově dostupnějším modelu od společnosti Motorola. S tím budou souviset samotné specifikace, které jsou zřejmě nastaveny na co nejlepší poměr cena/výkon.

IMGP3993-e1389909841215

Aplikace – novinky a aktualizace

Nepřehlédněte: To nej z uplynulého týdne #15 – modulární mobil, projekt Hera od Googlu a nové Snapdragony

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim