reklama

BlackBerry koupilo zdravotnickou firmu NantHealth

BlackBerry koupilo zdravotnickou firmu NantHealth
2014-04-17T15:25:31+02:00
• 17. 4. 2014

I přes dlouhodobě přetrvávající krizi se BlackBerry nehodlá vzdát svých nastolených plánů, čemuž nasvědčuje uskutečněný nákup vlastnického podílu ve společnosti NantHealth, která v sektoru zdravotnictví nejen shromažďuje získané data pacientů. Kanadský výrobce pravděpodobně nechce dlouho zůstat pozadu za světově největšími výrobci, kteří v poslední době zaměřují svoji pozornost na chytré doplňky snímající zdravotní stav uživatele.

NantHealth BlackBerry

Firma NantHealth propojuje zdravotnická zařízení a zajišťuje sdílení zdravotnických záznamů v digitální podobě. Samotný zakladatel, Patrick Soon- Shiong avšak přesně nesdělil, kolik dolarů se BlackBerry vlastně rozhodlo investovat. Každopádně v budoucnu lze očekávat nasazení celé palety funkcí, se kterými v NantHealth momentálně pracují. Ti na oplátku můžou počítat s uplatnění komunikátoru BlackBerry Messenger, pomocí něhož budou moci pacienti zabezpečeně komunikovat s lékaři.

V současnosti platformu NantHealth využívají ve 250 nemocnicích, spojuje více než 16 tisíc zdravotnických zařízení a shromažďuje přes 3 miliardy dat ročně. Nakonec z reakce generálního ředitele BlackBerry, Johna Chena vychází, že bude chtít společnost sladit s investicí, kterou berou jako životně důležitou pro svou další budoucnost. Zdravotní péče je prý jedna z klíčových odvětví, kde můžou mít jedinečné výhody a tato investice pro ně znamená možnost maximalizovat příležitosti.

Zdroj: recode.net

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim