reklama

Apple u EarPods patentoval akcelerometr a hlasové funkce

Apple u EarPods patentoval akcelerometr a hlasové funkce
2014-04-06T10:10:50+02:00
• 6. 4. 2014

Společnost Apple nedávno podala novou patentovou přihlášku u USPTO (United States Patent and Trademark Office) na přidaná vylepšení u sluchátek EarPods, která americký výrobce přibaluje do každého prodejního balení k iPhonu nebo iPodu. Navíc podle přidaného popisu bychom se již brzy mohli dočkat implementace zmíněných novinek a představení v červnu na vývojářské konferenci by nemuselo nic bránit.

Apple EarPods

Sluchátka Apple EarPods pravděpodobně získají vestavěný akcelerometr a několik dalších funkcí pro lepší rozpoznávání hlasu včetně potlačení okolního šumu. Akcelerometr bude reagovat na (nízkofrekvenční signály) vibrace kostí či tkáně vytvořené hlasem samotného uživatele. Výrobce v tomto případě zcela ignoroval doposud existující možnosti, jak dostatečně potlačit okolní šum. Nová technologie má bez jakékoliv prodlevy rozpoznat, kdy uživatel začne mluvit . Díky dvěma vysoce kvalitním mikrofonům (v každém sluchátku jeden) rozpoznají sluchátka všechny věty.

Většina zahraničních médií tento patent označuje za nejvíce reálný, když přihlédneme k tomu, jaké přihlášky za poslední dobu Apple vůbec podal. Častou nespokojenost s přibalovanými sluchátky může alespoň částečně vyřešit americký výrobce, jestliže skutečně dojde na využití patentovaných technologií, za což si samozřejmě zaslouží pochvalu.

Apple EarPods - patent 3 Apple EarPods - patent Apple EarPods - patent 2

Zdroj: appleinsider.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim