reklama

Strach z Nokie – Google, Samsung, ZTE a Huawei spojují síly

Strach z Nokie – Google, Samsung, ZTE a Huawei spojují síly
2014-03-04T06:26:43+02:00
• 4. 3. 2014

V září minulého roku Microsoft zahýbal mobilním světem, když oznámil, že kupuje mobilní divizi Nokie. Do dnešního dne byl obchod schválen úřady v Evropě a v USA, přičemž nepadly ani jedny podmínky, které by regulovaly celý obchod. Mohli jsme si myslet, že vše proběhne v klidu, a mohli jsme se těšit na první kroky pod nadvládou softwarové společnosti.

MW-BH744_ballme_MG_20130903073627

Nyní se ukazuje, že se spojují největší společnosti, kterými jsou Google, Samsung, Huawei a ZTE. Ty žádají po čínských úřadech, aby se zaměřily na celý obchod a případně určily podmínky pro ochranu trhu. Výše jmenované společnosti se chtějí ujistit, že nedojde k zneužití patentů, které zůstávají v držení Nokie.

Jsou zde obavy, že po odkoupení mobilní divize Microsoftem dojde k přehodnocení licenčních poplatků. Jejich zvýšení by mohlo mít dopad na kompletně celý trh s mobilními telefony. Nokia stále drží jedno z největších patentových portfólií a na licencích jsou doslova závislí všichni výrobci mobilů.

Čínské úřady zatím nic nekomentovaly a zdroj zevnitř napovídá, že by mělo dojít ke schválení celého odkupu. Zatím se nemají ani plánovat jakékoliv podmínky, stejně jak tomu bylo v USA nebo v Evropě.

Na druhou stranu se bude EU zajímat o jakékoliv změny týkající se patentů a licencí.

Zdroj: bloomberg.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim