reklama

Apple chce 40 dolarů za každý smartphone a tablet od Samsungu

Apple chce 40 dolarů za každý smartphone a tablet od Samsungu
2014-03-12T09:15:52+02:00
• 12. 3. 2014

Dlouhou dobu můžeme sledovat, že některé společnosti se doslova vyžívají v patentových sporech, které se vlečou i několik let. Jiné firmy se raději dohodnou na licenčních poplatcích za každé zařízení, což je jednodušší proces, ale stejně na to doplatí zákazníci. V tomto druhém segmentu vede Microsoft, který vydělává na těchto poplatcích za androidí zařízení více, než u svého systému Windows Phone.

TOR601_APPLE-SAMSUNG-TRIAL_1121_11

Největší rivalové, Apple a Samsung, vedli dlouhý soudní spor, v kterém prohrál korejský výrobce a musí zaplatit 930 miliónů dolarů. Již na konci března započne druhé klání, v kterém se rozjede další bitva kolem patentů. Tentokrát se dozvídáme, že Apple by měl požadovat 40 dolarů za každý smartphone a tablet od Samsungu.

Nejedná se o nic neobvyklého. Podobný požadavek byl vznesen už v roce 2010, kde Apple chtěl 30 dolarů za smartphone a 40 za tablet. V tomto případě se jednalo o licenční poplatky za celou řadu patentů, ale nakonec se obě společnosti nedohodly.

V další soudní bitvě Apple požaduje 40 dolarů za celkem 5 patentů. Tudíž 8 dolarů za každý z nich. Konkrétně se jedná o patenty zaměřující se na vyťukání telefonního čísla, unifikované vyhledávání, synchronizace dat, slide-to-unlock odemykání a autodoplnění.

Je jasné, že s tímto požadavkem nebude Samsung souhlasit. Jedná se až o příliš vysokou částku za jedno zařízení. Zřejmě Apple neočekává, že by korejský výrobce přistoupil na tuto dohodu. Na druhou stranu nemůže soudce nebo kdokoliv jiný tvrdit, že Apple neudělal nabídku.

Zdroje: sammobile.com, bgr.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim