reklama

Safírové sklo dostanou dříve iWatch než iPhone 6

Safírové sklo dostanou dříve iWatch než iPhone 6
2014-02-13T18:00:50+01:00
• 13. 2. 2014

S myšlenkou využití safírového skla v mobilních technologiích si Apple pohrává již nějakou dobu a podle nejnovějších zpráv tomu nepřikládají velkou důležitost. Pro porovnání s Gorilla Glass dokonce bylo u Foxconnu na popud kalifornské společnosti vyrobeno prvních 100 prototypů nové generace iPhonů se safírovým sklem. Nyní zřejmě na základě neuspokojivého výsledku testu začínají vstupovat do diskuze teorie, že Apple u iPhonu 6 nepočítá s nasazením jiného typu čelního skla.

Apple

Producenti safírového skla z Tchajwanu hovoří o příliš nízkých výnosech, což bude mít na úvod pravděpodobně za následek zvýšení ceny. Ve zlepšení situace věří, jakmile Apple tento prvek zařadí do vícero produktů. Koneční spotřebitelé můžou počítat s vyššími cenami zařízení, která výrobci vybaví zmiňovaným sklem. Apple tedy safírové sklo upřednostní u připravovaných hodinek iWatch, kde lze očekávat přeci jen menší displej a zároveň také sníží výrobní náklady.

To má svou logiku, když přihlédneme k tomu, že safírové sklo odolá větším nárazům a náramkové hodinky jsou častěji vystavovány škrábancům či jiným poškození. U iPhonu se v současné době můžeme setkat se safírovými prvky u zadní čočky fotoaparátu nebo krytky snímače otisků prstů. Na kolik jsou všechny tyto informace z Tchajwanu pravdivé, nám ukáže asi až chystaná konference v březnu.

Zdroj: gforgames.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim