Safírové sklo dostanou dříve iWatch než iPhone 6

Safírové sklo dostanou dříve iWatch než iPhone 6
2014-02-13T18:00:50+02:00
• 13. 2. 2014

S myšlenkou využití safírového skla v mobilních technologiích si Apple pohrává již nějakou dobu a podle nejnovějších zpráv tomu nepřikládají velkou důležitost. Pro porovnání s Gorilla Glass dokonce bylo u Foxconnu na popud kalifornské společnosti vyrobeno prvních 100 prototypů nové generace iPhonů se safírovým sklem. Nyní zřejmě na základě neuspokojivého výsledku testu začínají vstupovat do diskuze teorie, že Apple u iPhonu 6 nepočítá s nasazením jiného typu čelního skla.

Apple

Producenti safírového skla z Tchajwanu hovoří o příliš nízkých výnosech, což bude mít na úvod pravděpodobně za následek zvýšení ceny. Ve zlepšení situace věří, jakmile Apple tento prvek zařadí do vícero produktů. Koneční spotřebitelé můžou počítat s vyššími cenami zařízení, která výrobci vybaví zmiňovaným sklem. Apple tedy safírové sklo upřednostní u připravovaných hodinek iWatch, kde lze očekávat přeci jen menší displej a zároveň také sníží výrobní náklady.

To má svou logiku, když přihlédneme k tomu, že safírové sklo odolá větším nárazům a náramkové hodinky jsou častěji vystavovány škrábancům či jiným poškození. U iPhonu se v současné době můžeme setkat se safírovými prvky u zadní čočky fotoaparátu nebo krytky snímače otisků prstů. Na kolik jsou všechny tyto informace z Tchajwanu pravdivé, nám ukáže asi až chystaná konference v březnu.

Zdroj: gforgames.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat