reklama

MediaTek uvedl vlastní 8jádrový procesor s LTE

MediaTek uvedl vlastní 8jádrový procesor s LTE
2014-02-12T08:30:31+01:00
• 12. 2. 2014

Nemuseli jsme dlouho čekat od uvedení novinky Cortex A17 a máme zde první mobilní SoC – System On Chip. Stojí za ním společnost Mediatek, která chce nabídnou jako obvykle levnější, ale přesto výkonné řešení pro smartphony a tablety.

Nový procesor dostal označení MT6595 a v základu nabídne architekturu big.LITTLE. To znamená, že se zde setkáme s osmi jádry, která jsou rozdělena do čtveřic. Hlavní výkon bude zajišťovaný jádry Cortex A17 a pro úsporu energie jsou zde jádra Cortex A7. Ta budou zejména využita pro méně náročné operace a aplikace.

DSC00029

Již se jedná o modernizovanější architekturu big.LITTLE HMP, díky čemuž budou moci běžet všechna jádra současně pro docílení vyššího výkonu. Výkonnější jádra budou dosahovat na frekvence v rozmezí  2,2 až 2,5 GHz, slabší zvládnou 1,7 GHz.

Grafickou stránku bude mít na starost  Rogue PowerVR Series6 GPU. Dále zde najdeme podporu H.265 Ultra HD Codec a přijdou si na své i milovníci megapixelů. MT6595 bude zvládat zpracovávat i 4K2K video z hlavní kamery. Další důležitým parametrem je podpora LTE sítí.

Zřejmě nemusíme očekávat, že by se MT6595 stal vyrovnaným konkurentem Snapdragonu 805. Na druhou stranu se bude jednat o dostatečně vybavený procesor za příznivou cenu.

Zdroje: gsmarena.com, engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim