reklama

Infografika: povánoční rozmach smartphonů, tabletů a chytrých televizí ČR

Infografika: povánoční rozmach smartphonů, tabletů a chytrých televizí [ČR]
2014-02-22T19:07:31+01:00
• 20. 2. 2014

Ačkoliv můžeme považovat Google za největší internetovou společnost, která vládne vyhledávání v kyberprostoru,  v České republice má rivala v podobě Seznamu. Právě ten nám občas přinese velmi zajímavé statistiky z našeho malého rybníčku. Tentokrát nám nabídl infografiku, která se zaměřuje na povánoční nárůst smartphonů, tabletů a chytrých televizí.

content_zarizeni_po_vanocich_2-01_01

K tomuto srovnání posloužila data z 2.-20. prosince a 6.-24. ledna. Na obrázku níže můžete vidět procentuální nárůst mezi platformami.  Je zajímavé, že v případě návštěv webových stránek vedou tablety, jelikož se u nich zaznamenalo povýšení o 30 %. U smartphonů došlo na 17% navýšení. Největší procento zabírají chytré televize – 37 %.

content_zarizeni_po_vanocich_2-01_02

Pokud se podíváme na jednotlivé výrobce smartphonů,  můžeme jednoznačně určit vítěze v podobě Sony, které je následované Samsungem, třetí místo obsazuje Apple. Toto pořadí platí u nárůstu zhlédnutí stránek.

V případě kategorií vede Samsung, přičemž o druhé a třetí místo se dělí Apple a Nokia.

content_zarizeni_po_vanocich_2-01_03

Zajímavější statistika je u jednotlivých operačních systémů, jelikož v nárůstu vede jednoznačně Windows Phone s 24 %. Druhé místo patří Androidu a a třetí Applu.

content_zarizeni_po_vanocich_2-01_04

V kategorii tabletů vede jednoznačně Apple, ale v případě zhlédnutí stránek se ukazují na prvních pozicích společnosti Acer, Asus a Samsung.

content_zarizeni_po_vanocich_2-01_05

A na závěr zde máme operační systémy tabletů. Ačkoliv Apple skoro ovládá trh,  největší rozdíl byl zaznamenán u Androidu. Právě díky menšímu podílu je zde pozorovatelný větší rozdíl. Tudíž si připisuje rovných 44 %.

content_zarizeni_po_vanocich_2-01_06

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim