reklama

HTC připravuje novou strategii – zase.

HTC připravuje novou strategii – zase.
2014-02-10T17:15:08+02:00
• 10. 2. 2014

HTC zveřejnilo finanční výsledky za poslední kvartál a pokud byste čekali, že firma nevydělala ani dolar, budete potěšení. V přepočtu se jí podařilo utržit přibližně 10 miliónů dolarů. Celkový příjem je 1,4 miliardy dolarů, ale provozní ztráta byla stanovena na 3,7 %.

Vedení tohoto výrobce očekává podobné výsledky v prvním kvartálu tohoto roku. Možná se výrobce opět propadne do ztráty. Významnou roli zde bude hrát i veletrh MWC v Barceloně, kde bychom se měli dočkat nových modelů. Ovšem jejich prodej bude až později.

HTC Cher Wang

Cher Wang z HTC zhodnotila minulý rok tak, že se soustředili až moc na svůj top model One a firmě unikla ohromná příležitost u levnějších modelů.

Ani v tomto roce nepřijdeme o modely v hranici 600 dolarů, ale HTC by mělo vytvořit dostatečně silné portfólio produktů ve 150 až 300 dolarové hranici. Pokud se podíváme zpět, výrobce hlásal, že se pustí spíše mezi dražší modely a nyní opět obrací.

HTC se nebude pouštět do extra levných modelů a od nové strategie si slibuje stabilizaci financí. Je těžké odhadovat, jestli nový směr napomůže, jelikož za posledních několik let jsme zde měli od tchajvanské společnosti několik strategií. Bohužel ani jedná nepomohla.

Zdroje: reuters.com, htc.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat