reklama

Dell Wyse Cloud Connect: další chytrý kolík na trhu

Dell Wyse Cloud Connect: další chytrý kolík na trhu
2014-04-23T17:53:46+02:00
• 3. 2. 2014

Americká společnost Dell představila vlastní řešení chytrého „kolíku“, který po připojení k televizoru zobrazuje jakoukoliv aktivitu na spárovaném zařízení. Přenositelnost těchto zařízení je základní vlastností a ani v tomto případně tomu nebude jinak. I když pár centimetrů navíc kompenzuje větší množství funkcí,  Wyse Cloud Connect se stále drží stejné myšlenky.

Dell Wyse Cloud Connect 6

Doplněk je možný připojit k takřka jakémukoliv televizoru nebo jinému zobrazovacímu zařízení pomocí HDMI či MHL. Plná podpora myši a klávesnice skrze funkcí Bluetooth 3.0 či mini-USB portu taktéž ocení celá řada uživatelů. Dostupná aplikace Wyse Cloud Connect dovoluje komunikovat nejen s chytrým zařízením, ale také s klasickým stolním počítačem.

Uvnitř chytrého „kolíku“, který je o pár cm větší než standardní flash disk, najdete procesor založený na architektuře Cortex-A9, 1GB operační paměť RAM, 8GB interní paměť a vstup pro paměťovou microSD kartu. Softwarovou stránku zastřešuje Android ve verzi 4.1 Jelly Bean. Výstupní rozlišení dokonce dokáže zpracovat obraz i ve Full HD kvalitě.

Dell Wyse Cloud Connect 2 Dell Wyse Cloud Connect 4

Zbývající nezmíněné specifikace zahrnují WiFi modul, podporu DisplayPort nebo zdířku pro micro-USB. Prodejní cena se v současně době pohybuje na hranici 129 dolarů (tj. v přepočtu 2 635 Kč bez daně a dalších poplatků), ale Dell má větší zájem o cílení na obchodní klientelu než na běžné spotřebitele.

Dell Wyse Cloud Connect 5 Dell Wyse Cloud Connect

Zdroje: dell.com, engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat