reklama

Dell Wyse Cloud Connect: další chytrý kolík na trhu

Dell Wyse Cloud Connect: další chytrý kolík na trhu
2014-04-23T17:53:46+02:00
• 3. 2. 2014

Americká společnost Dell představila vlastní řešení chytrého „kolíku“, který po připojení k televizoru zobrazuje jakoukoliv aktivitu na spárovaném zařízení. Přenositelnost těchto zařízení je základní vlastností a ani v tomto případně tomu nebude jinak. I když pár centimetrů navíc kompenzuje větší množství funkcí,  Wyse Cloud Connect se stále drží stejné myšlenky.

Dell Wyse Cloud Connect 6

Doplněk je možný připojit k takřka jakémukoliv televizoru nebo jinému zobrazovacímu zařízení pomocí HDMI či MHL. Plná podpora myši a klávesnice skrze funkcí Bluetooth 3.0 či mini-USB portu taktéž ocení celá řada uživatelů. Dostupná aplikace Wyse Cloud Connect dovoluje komunikovat nejen s chytrým zařízením, ale také s klasickým stolním počítačem.

Uvnitř chytrého „kolíku“, který je o pár cm větší než standardní flash disk, najdete procesor založený na architektuře Cortex-A9, 1GB operační paměť RAM, 8GB interní paměť a vstup pro paměťovou microSD kartu. Softwarovou stránku zastřešuje Android ve verzi 4.1 Jelly Bean. Výstupní rozlišení dokonce dokáže zpracovat obraz i ve Full HD kvalitě.

Dell Wyse Cloud Connect 2 Dell Wyse Cloud Connect 4

Zbývající nezmíněné specifikace zahrnují WiFi modul, podporu DisplayPort nebo zdířku pro micro-USB. Prodejní cena se v současně době pohybuje na hranici 129 dolarů (tj. v přepočtu 2 635 Kč bez daně a dalších poplatků), ale Dell má větší zájem o cílení na obchodní klientelu než na běžné spotřebitele.

Dell Wyse Cloud Connect 5 Dell Wyse Cloud Connect

Zdroje: dell.com, engadget.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim