reklama

ART a 64bitová podpora již v další verzi Androidu?

ART a 64bitová podpora již v další verzi Androidu?
2014-02-03T07:00:06+02:00
• 3. 2. 2014

S příchodem Androidu 4.4 KitKat jsme se dočkali několika experimentálních funkcí. Jednou z nich je náhrada za Dalvik v podobě ART. Pokud vlastníte zařízení s poslední verzí systému od Googlu, můžete si vyzkoušet tuto novinku.

Mnozí uživatelé pozorovali, že se celkově jejich smartphone nebo tablet vylepšil v oblasti výkonu. Většinou změny byly pozorovány u spouštění aplikací. Do budoucna by mělo ART zajistit i nižší spotřebu energie, ale zatím si budeme muset počkat na finální verzi. Ani jsme neměli představu o tom, kdy se tak stane, ale nejnovější informace z AOSP (Android Open Source Project) nasvědčují tomu, že bychom se mohli dočkat již u další verze Androidu.

Další novinky také pochází z GitHubu AOSP, kde se v posledních týdnech objevují další změny v kódu. V některých částech najdete zmínky o „arm64“ nebo „aarch64“, což jasně ukazuje, že se horlivě pracuje na podpoře 64bitového hardwaru.

Screenshot_296

Možná vás napadla otázka, proč si Google dává tak na čas, když Apple má již svého zástupce v této kategorii zařízení. Odpověď je poměrně jednoduchá. Výrobci zatím nespěchali s představením takového smartphonu. Letos by se to mělo změnit, jelikož Samsung by měl představit své řešení a ostatně Intel se již pochlubil s dokončením příprav.

Zdroje: arstechnica.com, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat