reklama

Lenovo kupuje Motorolu od Googlu!

Lenovo kupuje Motorolu od Googlu!
2014-01-29T23:09:26+02:00
• 29. 1. 2014
2

Když si Google koupil Motorolu za 12,5 miliardy dolarů, mnoho lidí si mohlo myslet, že si tak gigant z Mountain View našel cestu, jak vyrábět svá zařízení. Ani po dvou letech jsme se nedočkali Nexus smartphonu s logem Motorola.

motorola-lenovo

Nyní se hned od několika zdrojů objevuje informace, že mobilní divize Motoroly bude prodána čínské společnosti Lenovo. Konkrétně zprávy pochází od TechCrunch, Reuters a China Daily. Cena by se měla pohybovat kolem 3 miliard dolarů.

Dříve se odhadovalo, že důvodem koupě Motoroly Googlem jsou patenty, ale možná budou součástí obchodu aspoň v nějaké míře. Zatím nejsou známé konkrétní informace ohledně celého prodeje. Na další upřesnění si budeme muset počkat.

Aktualizováno:

Google nyní potvrdil, že prodává mobilní divizi Lenovu za 2,91 miliardy dolarů. Většina financí bude převedena na účty Googlu, navíc získá podíl v Lenovu za 750 miliónů dolarů.

Larry Page dodává, že hlavním cílem pro nákup Motoroly byly patenty, které napomohly vybudovat silné portfolio pro Android. Zůstávají tak v držení Googlu.

Zdroje: techcrunch.com, reuters.com, theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

No výborně, koupil jsem si moto g a tesil jsem se jaká bude neomezená softwarová podpora a další skvělé modely. Teď budou do všeho cpát Mediateky, na které ani nejde udělat romka, jejich ošklivé UI a další modely budou přerostlé a s špatným rozlišením jak je u Lenova zvykem, opravdu skvělý!

Igor Ďurček

29. 1. 2014, 23:38

Zaujimave… :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat