reklama

IO Active Labs: 90 % bankovních aplikací má problém s bezpečím

IO Active Labs: 90 % bankovních aplikací má problém s bezpečím
2014-01-17T12:40:40+02:00
• 17. 1. 2014

IO Active Labs, nabízející komplexní služby v oblasti zabezpečení počítačů, softwaru a hardwaru, přišla ve své poslední zveřejněné studii s velice překvapivým závěrem. Jestliže věříte bezpečnosti u bankovních aplikací, tak byste měli být na daleko větším pozoru, jelikož 9 z 10 aplikací má problém se zabezpečením.

Mobilní bankovnictví

Ariel Sanchez při testu používal iPhone a iPad, kde vyzkoušel 40 mobilních aplikací od nejvlivnějších bank na světě a v konečném závěru došel k tomu, že 90 % z nich nahrává podvodníkům k phishingu. Přesněji řečeno, můžete obdržet od své banky důvěřivý email, v němž budou vyžadovat vaše osobní informace, které následně zneužijí v neprospěch klienta.

Údajně 70 % bankovních aplikací nemá alternativní metodu ověřování, která by mohla ochránit majitele účtu před možným odcizením financí. Většina aplikací přímo vybízí neoprávněné osoby stahovat potřebné data k ověření, a to díky obyčejnému protokolu. Dokonce 20 % aplikací odeslalo bezpečnostní kód přes nešifrovanou komunikaci, což jenom zvyšuje pravděpodobnost napadení.

Doposud vybrané banky využívají nešifrované databáze, ve kterých najdete celou řadu důvěrných informací. Doufejme, že se bankám donese tato alarmující zpráva a zároveň si vezmou příklad z nedávného masivního útoku na komunikační aplikaci Snapchat.

Škodlivý kód Výsledek

Zdroj: blog.ioactive.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat