reklama

Intel platí výrobcům za použití Bail Trail procesorů

Intel platí výrobcům za použití Bail Trail procesorů
2014-01-20T14:41:05+01:00
• 20. 1. 2014

Za poslední rok se tu držely spekulace o lobování společnosti Microsoft u výrobců smartphonů. Nedávno jsme se třeba dozvěděli zákulisní informace o vyplacení 2,6 miliard dolarů. Zřejmě se jedná o běžnou strategii, jelikož je zde další společnost, jenž platí výrobcům za použití svých produktů.

intel

Tentokrát jde o Intel, který se například nedávno pochlubil, že dokončil práce na 64bitovém Androidu. Jeho procesory Bail Trail jsou již pro tento přechod připraveny. V benchmarcích si vedou docela dobře a zvládají systémy Android a Windows 8. I přes tyto výhody nejsou zrovna nejrychleji adoptovány společnostmi vyrábějícími smartphony a tablety.

Intel si vytyčil, že v tomto roce budou jeho procesory až ve 40 miliónech tabletů. Jedná se o poměrně vysoký cíl a jedním ze způsobů, jak jej dostát, je přímé podpoření prodeje. V tomto případě tedy půjde o přímé placení výrobcům, aby použili nové procesory. V Intelu taková investice má označení „Contra revenue“ a v podstatě se společnost tímto způsobem podpory prodeje nijak nechlubí.

Až konec roku 2014 ukáže, jestli Intel dokáže tímto způsobem výrazně podpořit rozmach procesorů Bail Trail.

Zdroj: news.cnet.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim