reklama

Google zaplatí miliony dolarů kvůli systému notifikací

Google zaplatí miliony dolarů kvůli systému notifikací
2014-01-23T06:32:11+01:00
• 23. 1. 2014

Patentové války hýbou světem a mnohé společnosti si na tom založily podnikání. Nakoupí patenty a následně se snaží vymáhat přes soudy odškodné nebo licenční poplatky. Bohužel nikdy patenty nevyužijí a nikdy nic nevyrábějí. Příkladem může být firma SompleAir, která vyhrála patentový soud nad Googlem.

Screenshot_247

VlastnĂ­ totiĹľ patent 7035914, kterĂ˝ zahrnuje „systĂ©m a zpĹŻsob pro pĹ™enosu dat„. Jinak Ĺ™eÄŤeno, tĂ˝ká se notifikacĂ­. SimpleAir si vzal do hledáčku sluĹľby Google Cloud Messaging (GCM) a Android Cloud to Device Messaging (C2DM), kterĂ© provozuje Google. MoĹľná vám nic neříkajĂ­, ale zajišťujĂ­ notifikace u populárnĂ­ch aplikacĂ­ jako jsou Gmail, Google+ a jinĂ©. Například i naše aplikace Dotekománie.cz pro Android využívá tento systĂ©m.

Nyní se bude rozhodovat, kolik bude muset Google zaplatit za porušení tohoto patentu společnosti SimpleAir. Ta si představuje částku 125 miliónů dolarů, ale vše závisí na rozhodnutí soudu, případně poroty. Gigant z Mountain View není jediným, kdo se dostal do hledáčku SimpleAir. Například firmy Microsoft, Apple a Blackberry již mají licenční dohodu s tímto patentovým trollem.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim