reklama

Apple zveřejnil finanční výsledky za první fiskální čtvrtletí roku 2014

Apple zveřejnil finanční výsledky za první fiskální čtvrtletí roku 2014
2014-01-28T17:44:05+01:00
• 28. 1. 2014

Společnost Apple oznámila své finanční výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Během tohoto období Apple utržil rekordní příjmy v hodnotě 57,6 miliard amerických dolarů. Z toho čistý zisk činil 13,1 miliardy dolarů.

Apple

První fiskální čtvrtletí, které skončilo 31. prosince loňského roku, zaznamenalo díky vánočním svátkům rekordní prodeje telefonů a tabletů od Applu. Všech iPhonů se celkem prodalo 51 milionů, přičemž vloni ve stejnou dobu „jen“ 47,8 milionů. Tabletů iPad se pak prodalo 26 milionů, před rokem to bylo 22,9 milionů. Těmto prodejním číslům zaručeně pomohly nové produkty – iPhone 5s a 5c, iPad Air a také nový  iPad mini s Retina displejem, který svými parametry dorovnal svého většího kolegu.

Na druhou stranu ale klesá zájem o přehrávače iPod – téměř o polovinu spadl počet prodaných kusů v porovnání se stejným obdobím před rokem na hodnotu 6 milionů prodaných kusů. Tim Cook okomentoval výsledky těmito slovy:

„Jsme potěšeni rekordními prodeji iPhonů a iPadů, silným nárůstem prodejů našich Mac produktů a pokračující růst iTunes, softwaru a služeb. Jsme rádi, že máme nejspokojenější a nejloajálnější zákazníky a budeme se nadále snažit udělat naše služby a produkty ještě lepší.“

Zdroj: pocket-lint.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim