reklama

Acer představil Liquid Z5 i pro Evropu

Acer představil Liquid Z5 i pro Evropu
2014-01-27T14:00:14+01:00
• 27. 1. 2014

Střední třída chytrých zařízení se dočkala další mobilní novinky od společnosti Acer, která byla oficiálně představena těsně před zahájením letošního ročníku veletrhu CES v Las Vegas a momentálně přichází do volného prodeje. Největší pozornost si zaslouží softwarová úprava velmi se podobající prostředí Windows Phone od Microsoftu a samotná dostupnost zařízení na vybraných trzích v Evropě za přijatelnou cenu.

Acer Liquid Z5 - oficiální snímek

Acer Liquid Z5 v přední části nabídne 5palcový displej zaujímající FWVGA rozlišení 480 x 854 pixelů. Hardwarová stránka ničím příliš nezaujme, o čemž vypovídá dvoujádrový procesor MT6572 od Mediateku založený na architektuře Cortex-A7 s frekvencí 1,3 GHz, 512MB operační paměť RAM nebo grafický čip Mali-400 MP.V základu uživatelé dostanou 4GB interní paměť na vlastní data, kterou budou moci rozšířit vložením paměťové microSD karty.

Zadní část disponuje 2000 mAh baterií, 5megapixelovým fotoaparátem, přisvětlovací LED diodou a překvapivě multifunkčním tlačítkem s názvem Acer Rapid. Ačkoliv papírově je udáván systém Android ve verzi 4.2.2 Jelly Bean,  jeho vzhled připomíná Windows Phone. Nicméně ve skutečnosti jde jen o jednoduché chytré režimy přímo určené pro začínající uživatele chytrých telefonů. Ostatní specifikace zahrnují podporu Bluetooth, WiFi, HSPA, FM rádio nebo dual-SIM (pouze na vybraných trzích).

Zařízení bude možné zakoupit kromě na domácím trhu v Tchajwanu za cenu 6 990 tchajwanských dolarů (tj. v přepočtu 4 644 Kč) také na Amazonu ve Velké Británii, Německu, Itálii a Francii za cenu kolem 170 euro (tj. 4 670 Kč bez daně a dalších poplatků).

Acer Liquid Z5 - představení2Acer Liquid Z5 - představení  Acer Liquid Z5Acer Liquid Z5 - SmartCoverAcer Liquid Z5 - mikrofonAcer Liquid Z5 - spodní mikrofon

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim