reklama

Windows Phone se dočká tlačítek na displeji?!

Windows Phone se dočká tlačítek na displeji?!
2013-12-14T13:23:17+01:00
• 14. 12. 2013
5

S příchodem Galaxy Nexusu nastala nová doba, kdy smartphony nemusí mít nutně ovládací tlačítka pod displejem. Pokud se podíváte na současnou nabídku modelů, jedná se stále o ojedinělý design. Například Samsung Galaxy S 4 nebo jiné mobily mají tlačítka pod zobrazovacím panelem. Zřejmě se ale dočkáme dalšího posunu, tentokrát u platformy Windows Phone.

Screenshot_140

Microsoft se snaží protlačovat svůj systém mezi výrobci, ale zatím se mu to příliš nedaří. Navíc si diktuje, jak má být takové zařízení vybaveno po stránce hardwaru, což se dotýká i tlačítek. Známý zdroj @evleaks asi poodhalil novinku, s kterou se možná setkáme u modelů v roce 2014.

Windows Phone by mohl podporovat softwarová tlačítka na displeji. Mělo by to být dostupné u systému, který je znám pod označením Windows Phone „Blue“ (8.1).

wpblue

Díky této novince se možná dočkáme i dalších změn ve vzhledu systému a samotných smartphonů. S největší pravděpodobností představí smartphony bez tlačítek pod displejem právě Nokia, ale možná se dočkáme i u jiných výrobců.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jakub Palata

14. 12. 2013, 15:17

Nechci být rýpal, ale když to bude v roce 2014, tak už to nebude Nokia, ne?

Nokia to bude stále.

Jakub Palata

15. 12. 2013, 13:41

Ne.

Ne?! Rád bych veděl z jakého zdroje čerpáte. To, že některé Lumie neponesou značku nokia na zádech nemění nic na tom, že nokia to bude stále.

Jakub Palata

15. 12. 2013, 19:56

Právěže ano. Tím, že to nebudou Nokie názvem, to už jednoduše Nokie nebudou, i když je třeba budou vyrábět na stejných místech či se stejným designem, atd.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim