Samsung poodhalil budoucnost – rychlejší, ohebnější a s vyšším rozlišením

Samsung poodhalil budoucnost – rychlejší, ohebnější a s vyšším rozlišením
2013-12-16T06:18:00+02:00
• 16. 12. 2013

V rámci setkání Samsung Analyst Day 2013 došlo na poodhalení budoucnosti technologií, které zamíří i mezi smartphony a příslušenství. Rozhodně se máme na co těšit, ale nepotěšíme vás. Opět dojde na válku čísel, jelikož se bude zvyšovat výkon a počet pixelů u displejů.

Screenshot_150

Během příštího roku se dočkáme novinek zejména u nasazení nové výrobní technologie pro procesory, ale na řadu přijdou i senzory pro foťáky. V tuto chvíli Samsung nabízí jen jedno zařízení se zakřiveným displejem, ale máme se těšit podle obrázku výše i na ohebné displeje v komerčním nasazení.

Screenshot_151

Kromě zakřivených displejů bude Samsung tlačit i na vývoj u ohebných nebo skládacích zařízení. Kromě toho zřejmě upře své soustředění ve větším výhledu i na příslušenství vybavené flexibilními displeji. Z obrázku níže můžete vidět, že se novinky dotknou i módy v roce 2018.

Screenshot_157

V oblasti výkonu dojde taktéž navýšení. Samsung chce pokořit se svými procesory hranici 2 GHz s jádry Cortex A15, která zatím patří mezi nejvýkonnější. Zde ale chybí například 64bitová architektura. Ta má zřejmě vlastní linii.

Screenshot_154

Kromě toho můžeme vidět odhady na ještě vyšší rozlišení, ale zde není zcela jasné, jestli budoucí hodnoty platí pro tablety nebo pro smartphony. I tak se dá předpokládat, že mobily nezůstanou „jen“ na Full HD rozlišení. Již nyní se ukazují náznaky, že se v příštím roce objeví modely s WQHD rozlišením.

Screenshot_152

Poslední informace se týká foťáků u smartphonů, kde se počítá s nasazením nové technologie ISOCELL. S tím by došlo i na zvýšení počtu megapixelů – konkrétně na hodnotu 16 MPx.

Screenshot_155

Zdroj: aod.teletogether.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat