reklama

Microsoft dostal zelenou k odkupu Nokie od EU aktualizováno

Microsoft dostal zelenou k odkupu Nokie od EU [aktualizováno]
2013-12-04T19:00:00+02:00
• 4. 12. 2013
2

Aktualizováno 4. 12.

Původně jsme očekávali, že se Evropská unie vyjádří až začátkem příštího roku k odkupu Nokie Microsoftem, ale dnes jsme se dočkali finálního rozhodnutí. Evropská unie schvaluje tento obchod, byť jsou zde mírné nuance, které ale neohrozí trh. Microsoft je s rozhodnutím spokojen a celý byznys může být dokončen v následujících měsících.

Původní článek 3. 12.

Microsoft nedávno ohlásil, že kupuje mobilní divizi Nokie, což ale automaticky neznamená, že se tak stane ihned. V případě dvou obrovských společností mají poslední slovo nejrůznější orgány. Již minulý měsíc jsme se dočkali schválení ze strany akcionářů finského výrobce, což bylo první znamení.

Stephen-Elop-Nokia-President-and-CEO-and-Steve-Ballmer-Microsoft-CEO-2

Americké ministerstvo spravedlnosti řeklo celému obchodu své ano a dočkali jsme se potvrzení i ze strany FTC (Federal Trade Commission/Federální obchodní komise). Microsoft je tak o krůček blíže k odkoupení Nokie.

V tuto chvíli se čeká na poslední instituci, kterou je Evropská unie. Zde se nepředpokládá, že by nastaly komplikace. Mělo by se tak stát již na začátku příštího roku. Bohužel zatím přesně neznáme plány Microsoftu, co přesně udělá s celou značkou a co s mobily Lumia a Asha. Zatím to vypadá tak, že po nějakou dobu zůstane vše při starém. Mimo to si Microsoft musí ještě vyřešit pozici CEO.

Zdroje: zdnet.com, pocketnow.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jan Kříž

3. 12. 2013, 15:12

“Americký?” To snad ne, co takhle “Americké?” To zní mnohem lépe

Přemysl Vaculík

VIP 3. 12. 2013, 15:18

JJ, měl jsem tam původně úřad. Opraveno.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim