reklama

Microsoft si nechává patentovat speciální rám pro tablety

Microsoft si nechává patentovat speciální rám pro tablety
2013-12-09T09:00:29+01:00
• 9. 12. 2013

Společnost Microsoft se po vydání svého tabletu Surface dále snaží o to, aby jeho zařízení byla něčím výjimečná. Pomoci by tomu mohl nový typ rámu, který si společnost právě nechává patentovat. A o co konkrétně jde?

Mělo by se  jednat o takový rám, který má za úkol rozpoznat polohu vašich rukou. Díky tomu by mohlo být vylepšeno několik prvků ovládání samotného tabletu. Jedním takovým příkladem může být lepší rozložení klávesnice, která by se nezobrazovala staticky v dolní části displeje, ale tam, kde máte ruce. Pro lepší představu se můžete podívat na dvojici obrázků, které s patentem souvisí.

screen_shot_2013-11-17_at_9.44.33_pmscreen_shot_2013-11-17_at_9.44.42_pm (1)

Přihláška patentu byla podána 20. května letošního roku a zveřejněna v půlce listopadu. Pokud Microsoftu patentové úřady tento návrh schválí, mohlo by to posunout ovládání dotykových zařízení zase o krok dále. Vylepšil by se zejména komfort při ovládání tabletu. To, jak by Microsoft dále využil této technologie, zatím nevíme. Jednalo by se však po dlouhé době zase o něco nového.

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim