5 aplikací ze storu – zimní nadílka pro Windows a Windows Phone

5 aplikací ze storu – zimní nadílka pro Windows a Windows Phone
2013-12-19T10:00:27+02:00
• 19. 12. 2013
1

Měsíc se s měsícem sešel a je tu další článek 5 aplikací ze storu, který se bude věnovat aplikacím pro Windows 8 a Windows Phone. Vzhledem k tomu, že se nám pomalu rozjíždí zimní sezóna a mimo to máme před sebou Vánoce, najdete v tomto díle kromě „novinek na trhu“ i nějaké sezónní tipy.

uvod

Ski DIN Bindings

Hned první aplikace je využitelná právě v zimě. A měl by ji vyhledat každý náruživý lyžař. Jedná se o aplikaci pro Windows Phone, která vám po zadání vašich údajů, jako je výška, váha nebo úroveň lyžařských schopností, poradí, jak nastavit bezpečnostní vázání na sjezdových lyžích. Bezpečnost především!

lyze3 lyze2 lyze1

[winphone]ski-din-bindings/3271f270-6ae2-487e-84e8-d6f350d2697d[/winphone]

Hill Climb Racing

Nyní zimní atmosféru poněkud opustíme a trochu připomeneme hranici 200 000 aplikací, kterou překonal Windows Phone store. Dosažení této hranice Microsoft oznámil nedávno a stále se snaží dostat na Windows Phone aplikace od známých vývojářských studií nebo populární hry z jiných platforem. V mnoha případech se mu to již podařilo a příkladem je i Hill Climb Racing. Populární závodní hra je novinkou na této platformě a velice rychle nabyla na oblibě. Dostupná je samozřejmě zdarma.

hill hill2 hill3

[winphone]hill-climb-racing/eac80a1b-5db2-49af-9912-d327ab4dcfca[/winphone]

Lidovky.cz

I další novinka je ze stáje Windows Phone aplikací. Jedná se o oficiální aplikaci zpravodajského serveru Lidovky.cz vydavatelství MAFRA. V aplikaci najdeme aktuální zpravodajství z různých oborů. Kromě toho nechybí ani příspěvky komentátorů Lidových novin. Aplikace podporuje notifikace skrze Live tiles v nabídce Start.

lidovky lidovky2 lidovky3

[winphone]lidovky-cz/2c3f9264-7b6d-4e32-a4b5-2acf44f22c9b[/winphone]

Zimní Mapy.cz

V půlce prosince Seznam.cz uvedl novinku pro svou službu Mapy.cz. Jedná se o zimní mapy, která se stává novou vrstvou mimo klasické obecné, turistické, či mapy složené z leteckých snímků. Nabídne hned několik různých funkcí pro milovníky zimní turistiky. V mapě najdete informace o běžkařských trasách, jejich dělení, nebude chybět ani plánovač tras, který zobrazí i výškový profil trasy. Zajímavé je i vyznačení tras, které jsou v terénu reprezentovány tyčovým značením. V mapy nechybí ani vyznačené vleky a konkrétní sjezdovky včetně rozlišení náročnosti podle barev. Postupně budou přibývat i informace o nočním osvětlení či aktuálním stavu sjezdovek. To vše je již nyní dostupné ve webové verzi map a do konce roku by nová vrstva měla být k dispozici i v mobilních aplikacích včetně té pro Windows Phone.

mapa2 mapa1

[winphone]mapy-cz/e926fd53-d7cd-4ee7-95c7-c938a5e9a1e5[/winphone]

Cocktail Academy

Na závěr tu máme něco cíleného na silvestrovské oslavy. Možná si vzpomínáte na hru Barman Academy pro Windows 8. Ta se nedávno dočkala velké aktualizace, která přinesla velký balík desítek nových koktejlů. Ty si nyní kromě poctivého hraní můžete odemknout i pomocí in-app plateb. Kromě toho se mírně změnila i grafika hry. Pokud tedy máte počítač nebo tablet s Windows 8 a nevíte, co si na oslavu konce roku namíchat, může vám tato hra pomoci.

cock2 cock

Odkaz na Windows Store

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Oldřich Žaluda

19. 12. 2013, 22:50

Safra, samé užitečné věci!

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat