reklama

Tizen Mobile Lite: nenáročná alternativa platformy Tizen

Tizen Mobile Lite: nenáročná alternativa platformy Tizen
2013-11-13T09:45:11+02:00
• 13. 11. 2013

Dlouhodobě očekávaný operační systém s názvem Tizen, jehož vývoj má na starost jihokorejská společnost Samsung a americký Intel, přichází mezi mobilní platformy v méně náročné podobě. Operační systém založený na Linuxu přináší verzi Tizen Mobile Lite, a jak vychází z jeho samotného názvu, je především určena pro low-endová zařízení.

tizen-logo-600-thumb

Nová varianta Tizenu, Mobile Lite, vyžaduje minimálně 256MB operační paměť RAM, 512MB interní paměť na uživatelská data, rozlišením obrazovky HVGA (480×320 pixelů) nebo QVGA (320×240 pixelů). Pro srovnání základní verze Tizenu požaduje 512MB paměť RAM, 1GB vnitřní paměť a rozlišení HD či WVGA. Už v tomto týdnu jsme mohli být svědky prvního nasazení Tizenu, ačkoliv překvapivě u kamery s označením NX300M od Samsungu.

Tizen OS

Společnost má v plánu svůj operační systém dostat mezi úspěšnou konkurenci, i když doposud neuvedl žádný chytrý telefon běžící na této platformě. Momentálně má veřejnost k dispozici uniklé video s pouhým prototypem modelu SM-Redwood Z9005, kde lze vidět celé prostředí. Nakonec toto zařízení má údajně HD displej poháněný procesorem Snapdragon od Qualcommu.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat