Tizen Mobile Lite: nenáročná alternativa platformy Tizen

Tizen Mobile Lite: nenáročná alternativa platformy Tizen
2013-11-13T09:45:11+02:00
• 13. 11. 2013

Dlouhodobě očekávaný operační systém s názvem Tizen, jehož vývoj má na starost jihokorejská společnost Samsung a americký Intel, přichází mezi mobilní platformy v méně náročné podobě. Operační systém založený na Linuxu přináší verzi Tizen Mobile Lite, a jak vychází z jeho samotného názvu, je především určena pro low-endová zařízení.

tizen-logo-600-thumb

Nová varianta Tizenu, Mobile Lite, vyžaduje minimálně 256MB operační paměť RAM, 512MB interní paměť na uživatelská data, rozlišením obrazovky HVGA (480×320 pixelů) nebo QVGA (320×240 pixelů). Pro srovnání základní verze Tizenu požaduje 512MB paměť RAM, 1GB vnitřní paměť a rozlišení HD či WVGA. Už v tomto týdnu jsme mohli být svědky prvního nasazení Tizenu, ačkoliv překvapivě u kamery s označením NX300M od Samsungu.

Tizen OS

Společnost má v plánu svůj operační systém dostat mezi úspěšnou konkurenci, i když doposud neuvedl žádný chytrý telefon běžící na této platformě. Momentálně má veřejnost k dispozici uniklé video s pouhým prototypem modelu SM-Redwood Z9005, kde lze vidět celé prostředí. Nakonec toto zařízení má údajně HD displej poháněný procesorem Snapdragon od Qualcommu.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat