reklama

Qualcomm chystá levný procesor – konkurent pro SoC od Mediateku?

Qualcomm chystá levný procesor – konkurent pro SoC od Mediateku?
2013-11-06T07:40:09+02:00
• 6. 11. 2013

Ve většině případů nasazovaní cenově dostupnějších procesorů od tchajwanského Mediateku hodlá pozastavit ubráním kousku podílu na trhu společnost Qualcomm. Ta dodává low-endové zařízení, u něhož je evidován permanentní vzestup a samotní analytici předpokládají stále rychlejší růst. Navíc společnost plánuje vsadit také svého hráče v podobě čtyřjádrového procesoru.

Qualcomm

Procesory od Mediateku výrobci především využívají, jelikož v nich vidí dobrý výkon pro střední třídu chytrých zařízení za velmi přijatelnou cenu. Nicméně kalifornský výrobce čipsetů Qualcomm hodlá vstoupit i do této části trhu a získat alespoň minimální podíl. Novou čipovou sadu založenou na 28nm architektuře doplňuje energeticky úsporná technologie.

Jedná se tedy o procesor Snapdragon MSM8228, který disponuje čtyřmi jádry taktovanými na 1,4 GHz. Mezi podporovanými vlastnostmi najdeme Full HD displej, 13megapixelový fotoaparát, LTE modul nebo funkci dual-SIM. Zároveň grafický čip Adreno 305 dosahuje na 450 MHz frekvenci. Co se týče spotřeby baterie, tak by měla být dokonce o 30 % nižší než procesory postavené na Cortexu-A7.

Závěrem nebude od věci uvést dosažené body z benchmarku AnTuTu, kde procesor získal 18 256 bodů. Dostupnost prvních zařízení postavených na této novince není doposud známa, ale pravděpodobně je můžeme očekávat až následující rok.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat