Qualcomm chystá levný procesor – konkurent pro SoC od Mediateku?

Qualcomm chystá levný procesor – konkurent pro SoC od Mediateku?
2013-11-06T07:40:09+02:00
• 6. 11. 2013

Ve většině případů nasazovaní cenově dostupnějších procesorů od tchajwanského Mediateku hodlá pozastavit ubráním kousku podílu na trhu společnost Qualcomm. Ta dodává low-endové zařízení, u něhož je evidován permanentní vzestup a samotní analytici předpokládají stále rychlejší růst. Navíc společnost plánuje vsadit také svého hráče v podobě čtyřjádrového procesoru.

Qualcomm

Procesory od Mediateku výrobci především využívají, jelikož v nich vidí dobrý výkon pro střední třídu chytrých zařízení za velmi přijatelnou cenu. Nicméně kalifornský výrobce čipsetů Qualcomm hodlá vstoupit i do této části trhu a získat alespoň minimální podíl. Novou čipovou sadu založenou na 28nm architektuře doplňuje energeticky úsporná technologie.

Jedná se tedy o procesor Snapdragon MSM8228, který disponuje čtyřmi jádry taktovanými na 1,4 GHz. Mezi podporovanými vlastnostmi najdeme Full HD displej, 13megapixelový fotoaparát, LTE modul nebo funkci dual-SIM. Zároveň grafický čip Adreno 305 dosahuje na 450 MHz frekvenci. Co se týče spotřeby baterie, tak by měla být dokonce o 30 % nižší než procesory postavené na Cortexu-A7.

Závěrem nebude od věci uvést dosažené body z benchmarku AnTuTu, kde procesor získal 18 256 bodů. Dostupnost prvních zařízení postavených na této novince není doposud známa, ale pravděpodobně je můžeme očekávat až následující rok.

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat