reklama

Canalys: Tablety podílově doženou počítače v roce 2014

Canalys: Tablety podílově doženou počítače v roce 2014
2013-11-29T09:00:07+02:00
• 29. 11. 2013

Dlouhodobé předpovědi hovoří o tom, že tablety budou postupně z trhu vytlačovat počítače a jeho příbuzná zařízení. Tuto informaci také potvrzuje společnost Canalys ve své nejnovější zprávě, podle které si většina uživatelů nebude klást příliš vysoké požadavky na výpočetní techniku a právě v roce 2014 může nastat očekávaný bod zvratu.

Tablety Počítače

Výrobci v poslední době představují tablety nabízející dostatečný výkon na to, aby většina uživatelů mohla vykonávat veškerou práci jako na plnohodnotném počítači. Tímto směrem se snaží ubírat, jak kalifornský Apple, od něhož lze očekávat 12,9palcový iPad schopný přeměny do hybridního zařízení, tak i Google již nabízející Chromebook s vyváženým výkonem.

Firma Canalys přepokládá, že na konci roku 2014 po sečtení všech dodávek notebooků, stolních počítačů a tabletů na trh budou právě tablety zabírat 50% podíl. Mimochodem ve 3. čtvrtletí tohoto roku tablety tvoří 40% podíl na trhu s počítači.

Příští rok tedy lze u tabletů očekávat 285 milionů prodaných zařízení, z toho 65 % (185 milionů kusů) by mělo běžet na operačním systému Android a v roce 2018 dokonce dojde k prodeji 396 milionů kusů. Nakonec potěšitelnou zprávou je fakt, který přihrává Microsoftu větší podíl, a to přesně 5% podíl na trhu s tablety na místo současných 2 %.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim