reklama

128bitové procesory do dvou let?

128bitové procesory do dvou let?
2013-11-20T09:00:00+02:00
• 20. 11. 2013
2

Apple se opět zapsal do historie mobilních technologií díky svému iPhonu 5S, který se stal prvním smartphonem s 64bitovým procesorem. Ačkoliv potenciál nebude ještě nějakou dobu plně využit, můžeme očekávat v dalším roce poměrně rychlý nástup konkurenčních řešení, která se dostanou mezi mobily s Androidem.

I samotný Samsung se nechal slyšet, že v tuto chvíli jsou dokončovány práce na vlastním 64bitovém procesoru pro smartphony. Prvně bude k vidění zřejmě u topmodelu Galaxy S 5, který by mohl disponovat pamětí RAM větší než 2 GB.

ARM-cortex-chip

Ovšem výkonný ředitel pro obchod a globální vývoj společnosti ARM, Antonio Viana, se nechal slyšet, že bychom se nemuseli dlouho rozplývat nad novými procesory. Nastínil, že se do dvou let mohou objevit 128bitové procesory.

Nejedná se konkrétně o plán, ale pouze o nástin možného vývoje. Pokud společnosti budou nadále soutěžit jako doteď, mohli bychom se dočkat novinek už v roce 2015 – tedy aspoň první prototypů.

Zřejmě se ptáte, proč by se mělo něco podobného vyvíjet pro smartphony. Údajně budou určeny zejména pro biometricku, kterou například již nyní najdeme u některých mobilů. Budeme se muset nechat překvapit, proč vlastně budou mobily vybaveny takovými procesory.

Zdroj: koreaherald.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Nativní práce s 128 bitovými čísly se může hodit, kór v biometrice nebo třeba šifrování.

Pavel Janeček

20. 11. 2013, 10:50

Svoje odpodstatnění to mít určitě bude, i když bude zezačátku spousta lidí tvrdit věci ve stylu že to nemá využití a je to zbytečné, ale nikdo nemůže vědět, jaké technologie za dva roky budou. Ještě nedávno si nikdo nedokázal představit ani fullHD displaye, foťáky které se dnes používají, čtečky otisku prstů jako u iP5s, 5″ a více displaye, ale dnes je to všechno realita a běžně používané. Takže se nechme překvapit co bude dál a kam tohle všechno bude směřovat.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim