reklama

Samsung koupil procesory od MediaTeku

Samsung koupil procesory od MediaTeku
2013-10-07T10:30:03+02:00
• 7. 10. 2013

Honbu za co největšími počty jader u procesorů ve svých zařízení se rozhodl jihokorejský výrobce Samsung vyřešit velice jednoduchým způsobem. Uzavřel dohodu s jiným výrobcem, s nímž by mohl spíše vést konkurenční boj mezi dodávkami hardwarových součástek. Podle nepotvrzené zprávy společnost Samsung uzavřela smlouvu s MediaTekem o dodávce některých druhů procesorů.

MediaTek Samsung

Společnost MediaTek, známá především svými levnými, ale mnohdy i výkonnými procesory, se dočkala lukrativního obchodu s největším výrobcem chytrých zařízení na světě. Zahraniční server DigiTimes přinesl krátkou zprávu o tom, že tchajwanský výrobce čipů uzavřel dodavatelskou smlouvu s platností od druhé poloviny následujícího roku se Samsungem o dodávce čtyř a osmi jádrových procesorů.

Převážná většina zmíněných procesorů je spíše zaměřena na výdrž než na výkon, tudíž je nelze očekávat v zařízeních s přívlastkem Galaxy S nebo Note, ale přijdou do low-endových modelů a do těch z nižší střední třídy, kde levnější MediaTek částečně nahradí čipové sady dodávané od Broadcomu.

Jihokorejský výrobce vidí uplatnění telefonů na bázi procesorů od MediaTeku především na trzích v Asii, kam každý měsíc míří několik desítek zařízení od neznámých značek s vynikajícím poměrem cena – výkon. Závěrem nebude od věci zmínit, že jedním z čipů, který by měl příští rok prorazit cestu Samsungu, bude MediaTek MT6592, jakožto první osmijádrový procesor na trhu.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim