reklama

Samsung koupil procesory od MediaTeku

Samsung koupil procesory od MediaTeku
2013-10-07T10:30:03+01:00
• 7. 10. 2013

Honbu za co největšími počty jader u procesorů ve svých zařízení se rozhodl jihokorejský výrobce Samsung vyřešit velice jednoduchým způsobem. Uzavřel dohodu s jiným výrobcem, s nímž by mohl spíše vést konkurenční boj mezi dodávkami hardwarových součástek. Podle nepotvrzené zprávy společnost Samsung uzavřela smlouvu s MediaTekem o dodávce některých druhů procesorů.

MediaTek Samsung

Společnost MediaTek, známá především svými levnými, ale mnohdy i výkonnými procesory, se dočkala lukrativního obchodu s největším výrobcem chytrých zařízení na světě. Zahraniční server DigiTimes přinesl krátkou zprávu o tom, že tchajwanský výrobce čipů uzavřel dodavatelskou smlouvu s platností od druhé poloviny následujícího roku se Samsungem o dodávce čtyř a osmi jádrových procesorů.

Převážná většina zmíněných procesorů je spíše zaměřena na výdrž než na výkon, tudíž je nelze očekávat v zařízeních s přívlastkem Galaxy S nebo Note, ale přijdou do low-endových modelů a do těch z nižší střední třídy, kde levnější MediaTek částečně nahradí čipové sady dodávané od Broadcomu.

Jihokorejský výrobce vidí uplatnění telefonů na bázi procesorů od MediaTeku především na trzích v Asii, kam každý měsíc míří několik desítek zařízení od neznámých značek s vynikajícím poměrem cena – výkon. Závěrem nebude od věci zmínit, že jedním z čipů, který by měl příští rok prorazit cestu Samsungu, bude MediaTek MT6592, jakožto první osmijádrový procesor na trhu.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim