reklama

Samsung Galaxy Gear umí spustit i klasické Android aplikace

Samsung Galaxy Gear umí spustit i klasické Android aplikace
2013-10-11T06:36:00+01:00
• 11. 10. 2013
1

Samsung Galaxy Gear mezi všemi majiteli vyvolává rozporuplné reakce a všichni tyto „hodinky“ řadí do skupiny uživatelských zařízení, kde si budete muset vystačit jenom s podporou od výrobce. Jak to ale vypadá, hodinkám Gear půjde vdechnout nový „hackerský“ život . I když to na první pohled není přes UI Gerau vidět, samotné hodinky pohání vlastní operační systém Android, a to ve verzi 4.2.2, byť na, v porovnání s telefony, low-endovém hardwaru. Přesto se zdá, že bude po drobných úpravách možné na hodinkách rozběhat klasické aplikace, napsané právě pro Android.

Geer001

Samozřejmě tady budou mnohá omezení – jmenujme třeba jen malý, 1,6″ displej, pouze 800MHz procesor, 512MB RAM a 4 GB paměti a žádné nativní datové připojení, ale i přesto se zdá být možné povolit na hodinkách USB v módu ladění, čímž uvolníte možnost instalovat do zařízení vlastní aplikace. Ron Amadeo ze serveru Ars Technica byl schopný spustit některé aplikace, zahrát si Candy Crush , poslouchat hudbu z přístroje přes vestavěné reproduktory, a dokonce sledovat video.

Je jasné, že žádná z těchto funkcí není pro Galaxy Gear optimalizovaná, nicméně ukazuje možnosti, jak by se daly hodinky využít. Otázkou zůstává, jak dlouho bude trvat, než na Galaxy Gear někdo zprovozní ROOT a bude schopný opravdu dokonale otestovat, co se dá s takovýmto hardwarem provádět.

Zdroj: blog.gsmarena.com

reklama
reklama

Ivan Stloukal

Mobilní maniak, manželka tvrdí že pacient, s neustálou touhou po změnách telefonů. Nepreferuji žádnou platformu, rád adoptuji vše od Androidu až po Tizen (abecedně seřazeno, nic nevyjímaje).

Komentáře

Dotekománie.czPřidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim