reklama

Samsung Galaxy Gear umí spustit i klasické Android aplikace

Samsung Galaxy Gear umí spustit i klasické Android aplikace
2013-10-11T06:36:00+02:00
• 11. 10. 2013

Samsung Galaxy Gear mezi všemi majiteli vyvolává rozporuplné reakce a všichni tyto „hodinky“ řadí do skupiny uživatelských zařízení, kde si budete muset vystačit jenom s podporou od výrobce. Jak to ale vypadá, hodinkám Gear půjde vdechnout nový „hackerský“ život . I když to na první pohled není přes UI Gerau vidět, samotné hodinky pohání vlastní operační systém Android, a to ve verzi 4.2.2, byť na, v porovnání s telefony, low-endovém hardwaru. Přesto se zdá, že bude po drobných úpravách možné na hodinkách rozběhat klasické aplikace, napsané právě pro Android.

Geer001

Samozřejmě tady budou mnohá omezení – jmenujme třeba jen malý, 1,6″ displej, pouze 800MHz procesor, 512MB RAM a 4 GB paměti a žádné nativní datové připojení, ale i přesto se zdá být možné povolit na hodinkách USB v módu ladění, čímž uvolníte možnost instalovat do zařízení vlastní aplikace. Ron Amadeo ze serveru Ars Technica byl schopný spustit některé aplikace, zahrát si Candy Crush , poslouchat hudbu z přístroje přes vestavěné reproduktory, a dokonce sledovat video.

Je jasné, že žádná z těchto funkcí není pro Galaxy Gear optimalizovaná, nicméně ukazuje možnosti, jak by se daly hodinky využít. Otázkou zůstává, jak dlouho bude trvat, než na Galaxy Gear někdo zprovozní ROOT a bude schopný opravdu dokonale otestovat, co se dá s takovýmto hardwarem provádět.

Zdroj: blog.gsmarena.com

reklama
reklama

Ivan Stloukal

Mobilní maniak, manželka tvrdí že pacient, s neustálou touhou po změnách telefonů. Nepreferuji žádnou platformu, rád adoptuji vše od Androidu až po Tizen (abecedně seřazeno, nic nevyjímaje).

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim