reklama

Oficiální zahájení prodeje nových iPhonů v Česku připadá na 25. října

Oficiální zahájení prodeje nových iPhonů v Česku připadá na 25. října
2013-10-09T16:30:43+02:00
• 9. 10. 2013
1

Společnost Apple zveřejnila oficiální dostupnost nových modelů iPhone 5S a 5C v dalších zemích světa. Za necelé tři týdny 25. října se dočká dodávek 35 států včetně České republiky. Dalších 16 zemí bude následovat o týden později – 1. listopadu. České ceny jednotlivých modelů včetně předobjednávek na oficiálních stránkách Applu zatím nebyly zveřejněny.

iPhones-iPhone-5-graphite-gold-iPhone-5S-iPhone-5C (1)

Konkrétní seznam jednotlivých zemí naleznete níže. Zahájení prodeje na přelomu října a listopadu je nakonec dříve, než se očekávalo. Na keynote při představování Apple pouze oznámil dostupnost na více než 100 trzích do prosince. Nesmím opomenout, že na vybraných trzích (USA, Německo, Čína,..) se nové modely prodávají již od 20. září. Ještě před představením se očekávala dostupnost v dalších zemích o týden později oproti hlavním trhům, jako učinila společnost dříve.

Ceny zatím nebyly zveřejněny, model iPhone 5C se ale již objevil v nabídce obchodu Alza.cz za cenu 18 998 Kč za 32 GB variantu (která je již i skladem) a 16GB model za cenu 15 990 Kč. Nejlevnější iPhone 5S 16 GB má stát stejně jako nejvyšší 5C, čili můžeme očekávat cenu 18 998 Kč.

002_iphone-5c-colors

Seznam zemí, kde začne prodej 25. října:

Belgie, Bulharsko, Dánsko, Česká republika, Estonsko, Finsko, Francozské Antily, Irsko, Itálie, Kréta, Litva,Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Macao, Maďarsko, Malta, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Reunion Island, Řecko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Jižní Korea, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tchaj-wan a Thajsko

Seznam zemí, kde začne prodej 1. listopadu:

Albánie, Arménie, Bahrajn, Černá Hora, Kolumbie, El Salvador, Guam, Guatemala, Indie, Makedonie, Malajsie, Mexiko, Moldávie, Saúdská Arábie, Turecko a Spojené arabské emiráty.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

V USA před dvěma dny nebyl dostupný ani v New Yorku ani v Miami, kde jsem ho chtěl koupit.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim