reklama

Google má novou aplikaci a službu WiFi Passport

Google má novou aplikaci a službu WiFi Passport
2013-10-27T17:22:11+02:00
• 27. 10. 2013

Google je známý tím, že rád spouští nejrůznější experimenty, které se někdy dostanou mezi širokou veřejnost. Novinkou na poli služeb a aplikací je například WiFi Passport. V podstatě se jedná o WiFi síť, ke které budete potřebovat stejnojmennou aplikaci pro připojení k internetu.

Součástí je také rozmístění WiFi bodů po nějakém městě, na které se budou zákazníci připojovat. Jakmile si koupíte poukázku/kupón/voucher a zadáte z něj kód do aplikace, budete moci využívat v omezené míře internetové připojení. Zároveň se ale nemusíte starat o nějaké neustále připojování k WiFi bodům. Po jednom zaregistrování se aplikace o vše postará a bude se v dané lokalitě připojovat k internetu skrze WiFi body.

Screenshot_17

V tuto chvíli je novinka k dispozici ve městě Jakarta v Indonésii. Prvních 10 dnů jde zdarma, přičemž 20 vás již přijde přibližně na 2 dolary. 50 dnů již stojí 5 dolarů. Najdeme zde samozřejmě omezení na data – například 3 GB na den.

Tento nový experiment se bude vyjímat ve městech, kde není natolik rozšířená infrastruktura mobilního internetu. Největší využití se najde zřejmě u turismu, ale zatím je těžké předbíhat. Uvidíme, jestli se tento pokus časem rozšíří.

Zdroj: thenextweb.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat