reklama

Telef├│nica potvrzuje jedn├ín├ş s PPF o p┼Öevzet├ş spole─Źnosti aktualizov├íno

Telef├│nica potvrzuje jedn├ín├ş s PPF o p┼Öevzet├ş spole─Źnosti [aktualizov├íno]
2013-10-15T10:51:17+02:00
ÔÇó 15. 10. 2013
1

Aktualizováno 15. 10.

Dnes dopoledne se na zpravodajsk├ęm serveru iDnes.cz objevila informace, ┼że Telef├│nica vyjedn├ív├í s PPF o odprodeji ─Źesk├ęho pod├şlu. Informace jsou ofici├íln─Ť potvrzen├ę.

P┼»vodn├ş ─Źl├ínek

Na internetu se op─Ťt objevily informace, ┼że ┼ípan─Ťlsk├í spole─Źnost Telef├│nica hodl├í prodat sv┼»j ─Źesk├Ż pod├şl. S t─Ťmito informacemi p┼Öi┼íel zpravodajsk├Ż server Bloomerg.

telefonica-o2

Telef├│nica se u┼ż n─Ťkolik m─Ťs├şc┼» sna┼ż├ş sn├ş┼żit sv┼»j celkov├Ż dluh. V r├ímci ├║spor spole─Źnost opou┼ít├ş irsk├Ż trh spole─Źn─Ť se svou obchodn├ş zna─Źkou O2. S├ş┼ą kupuje m├şstn├ş konkurent, spole─Źnost Hutchinson, p┼»sob├şc├ş pod zna─Źkou Three (3 IR).

Prodej irsk├ę pobo─Źky nen├ş jedin├Żm krokem Telef├│nicy. Spole─Źnost v minul├Żch m─Ťs├şc├şch ozn├ímila, ┼że kupuje n─Ťmeck├ęho oper├ítora E-Plus. Slou─Źen├şm n─Ťmeck├ęho O2 a E-Plus zv├Ż┼í├ş spole─Źnost sv┼»j pod├şl na trhu o 17,6 procent.

U┼ż d├ívno se spekulovalo o tom, ┼że ─Źesk├í Telef├│nica je na prodej a dnes tato informace prosakuje op─Ťt na povrch. ┼ápan─Ťlsk├í spole─Źnost nyn├ş vlastn├ş 69% akci├ş a t├şm de facto ovl├íd├í nejv─Ťt┼í├şho ─Źesk├ęho oper├ítora – O2. Cena za tento pod├şl by m─Ťla b├Żt minim├íln─Ť 3,6 miliardy americk├Żch dolar┼». V p┼Öepo─Źtu tedy 72 miliard K─Ź.

S prodejem Telef├│nice pom├íhaj├ş spole─Źnosti┬áGoldman Sachs Group Inc. a Societe Generale SA. Tiskov├ş mluv─Ź├ş obou spole─Źnost├ş se k t├ęto informaci odm├ştli vyj├íd┼Öit. Stejn├ę stanovisko zast├ív├í i ─Źesk├ę O2.

O spole─Źnost maj├ş ├║dajn─Ť z├íjem dv─Ť subjekty. Prvn├şm z nich je PPF, spole─Źnost Petra Kellnera. Ne├║─Źastn├ş se PPF aukce snad proto, ┼że po─Ź├şt├í s ovl├ídnut├şm ─Źesk├ęho O2?

Druh├Żm ze z├íjemc┼» je rusk├Ż miliard├í┼Ö┬áVladimir Evtushenkov, kter├Ż se zm├şnil, ┼że uva┼żuje nad n├íkupem n─Ťjak├Żch spole─Źnost├ş na ─Źesk├ęm trhu.

Na prodej by podle zdroje m─Ťla b├Żt ├║dajn─Ť tak├ę slovensk├í pobo─Źka O2. Dal┼í├ş informace nejsou dostupn├ę.

Zdroj: bloomberg.com

reklama
reklama

Android program├ítor, co se zaj├şm├í o nejr┼»zn─Ťj┼í├ş mobiln├ş technologie a s├şt─Ť.

Komentáře

Martin Novák

15. 10. 2013, 12:48

http://www.telefonica.cz/tiskove-zpravy/326823-Burzovni_oznameni.html

TELEF├ôNICA, S.A., majoritn├ş akcion├í┼Ö spole─Źnosti Telef├│nica Czech Republic, ozn├ímila, ┼że zva┼żuje strategick├ę alternativy t├Żkaj├şc├ş se jej├şho pod├şlu ve spole─Źnosti Telef├│nica Czech Republic, v─Źetn─Ť jedn├ín├ş s investorskou skupinou PPF, ani┼ż by m─Ťla jist├ę, ┼że dohody je mo┼żn├ę dos├íhnout, nebo jak├ę by byly p┼Ö├şpadn├ę podm├şnky takov├ę dohody.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim