reklama

Telefónica potvrzuje jednání s PPF o převzetí společnosti aktualizováno

Telefónica potvrzuje jednání s PPF o převzetí společnosti [aktualizováno]
2013-10-15T10:51:17+01:00
• 15. 10. 2013
1

Aktualizováno 15. 10.

Dnes dopoledne se na zpravodajském serveru iDnes.cz objevila informace, že Telefónica vyjednává s PPF o odprodeji českého podílu. Informace jsou oficiálně potvrzené.

Původní článek

Na internetu se opět objevily informace, že španělská společnost Telefónica hodlá prodat svůj český podíl. S těmito informacemi přišel zpravodajský server Bloomerg.

telefonica-o2

Telefónica se už několik měsíců snaží snížit svůj celkový dluh. V rámci úspor společnost opouští irský trh společně se svou obchodní značkou O2. Síť kupuje místní konkurent, společnost Hutchinson, působící pod značkou Three (3 IR).

Prodej irské pobočky není jediným krokem Telefónicy. Společnost v minulých měsících oznámila, že kupuje německého operátora E-Plus. Sloučením německého O2 a E-Plus zvýší společnost svůj podíl na trhu o 17,6 procent.

Už dávno se spekulovalo o tom, že česká Telefónica je na prodej a dnes tato informace prosakuje opět na povrch. Španělská společnost nyní vlastní 69% akcií a tím de facto ovládá největšího českého operátora – O2. Cena za tento podíl by měla být minimálně 3,6 miliardy amerických dolarů. V přepočtu tedy 72 miliard Kč.

S prodejem Telefónice pomáhají společnosti Goldman Sachs Group Inc. a Societe Generale SA. Tiskoví mluvčí obou společností se k této informaci odmítli vyjádřit. Stejné stanovisko zastává i české O2.

O společnost mají údajně zájem dvě subjekty. Prvním z nich je PPF, společnost Petra Kellnera. Neúčastní se PPF aukce snad proto, že počítá s ovládnutím českého O2?

Druhým ze zájemců je ruský miliardář Vladimir Evtushenkov, který se zmínil, že uvažuje nad nákupem nějakých společností na českém trhu.

Na prodej by podle zdroje měla být údajně také slovenská pobočka O2. Další informace nejsou dostupné.

Zdroj: bloomberg.com

reklama
reklama

Android programátor, co se zajímá o nejrůznější mobilní technologie a sítě.

Komentáře

Martin Novák

15. 10. 2013, 12:48

http://www.telefonica.cz/tiskove-zpravy/326823-Burzovni_oznameni.html

TELEFÓNICA, S.A., majoritní akcionář společnosti Telefónica Czech Republic, oznámila, že zvažuje strategické alternativy týkající se jejího podílu ve společnosti Telefónica Czech Republic, včetně jednání s investorskou skupinou PPF, aniž by měla jisté, že dohody je možné dosáhnout, nebo jaké by byly případné podmínky takové dohody.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim