reklama

BlackBerry bude do listopadu prodáno

BlackBerry bude do listopadu prodáno
2013-09-06T10:45:03+00:00
• 6. 9. 2013
Thumbnail

Výbor zkoumající různé možnosti společnosti se znakem ostružiny dospěl po měsíci k závěru a našlo se řešení problému, který potýká výrobce chytrých zařízení BlackBerry. Varianta prodeje veškerých aktivit bude zřejmě tou správnou cestou, čemuž se nebrání ani samotné představenstvo. Zahraniční zdroje uvádějí nové skutečnosti v poněkud smutném případu.

BlackBerry

Podle zprávy The Wall Street Journal představenstvo BlackBerry hodlá uskutečnit rychlou aukci, jejímž konečným cílem by měl být prodej společnosti do listopadu tohoto roku. Anonymní zdroj tvrdí, že výrobce již předběžně komunikuje s potencionálními kupci, kteří odkoupí celou nebo alespoň část podniku. Představenstvo chce proces uskutečnit co nejrychleji a podle slov Berta Nordbera, jakožto člena představenstva, půjde spíše o rozprodání po částech.

Tomu nahrávají původní zprávy, jelikož BlackBerry má zájem vyčlenit některé své aktivity ze společnosti a jednou z nich je i BlackBerry Messenger. Obchod pravděpodobně proběhne po vzoru odprodeje Nokie Microsoftem. Ten bude trvat 6 měsíců, nicméně v BlackBerry chtějí dobu dvakrát tak zkrátit. Zda se jim povede přilákat za tak krátkou dobu nové investory ukážou až následující týdny.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit