reklama

Apple si patentoval klávesnici typu Swype z Androidu?

Apple si patentoval klávesnici typu Swype z Androidu?
2013-09-25T08:00:22+02:00
• 25. 9. 2013

Pokud chceme nahlédnout do budoucnosti některých společností, mnohdy se stačí podívat na samotné patenty. Někdy se zde objeví náznak toho, co máme očekávat. Nyní se objevil poměrně starý patent, který byl podán v roce 2007. Zabývá se samotným způsobem psaní na softwarové klávesnici, ale jsou zde použita gesta.

screen-shot-2013-09-24-at-11-01-14

V jedné části se popisují možnosti, jak pomocí gest například vytvořit mezeru nebo jak smazat celé slovo. Jednoduchým pohybem do stran následně nahradíme směrovou šipku a podobně. V druhé části se ale popisuje poměrně dobře známý způsob psaní slov. Jednoduše přejedete prstem po všech písmenech, která jsou obsažena v požadovaném slově, a systém jej vytvoří.

Tento typ zadávání je vám asi dobře známý, pokud používáte alternativní klávesnici Swype nebo SwiftKey. Dokonce i nativní klávesnice umožňuje tento způsob. Apple má nyní patent, přičemž netušíme, proč za posledních několik let jej nepoužil nebo aspoň neimplementoval tuto metodu zadávání. Možná se něčeho podobného dočkáme v následující verzi systému.

Zdroj: appleinsider.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim