Samsung přišel o 1 miliardu z hodnoty firmy díky vetu prezidenta Obamy

Samsung přišel o 1 miliardu z hodnoty firmy díky vetu prezidenta Obamy
2013-08-06T08:22:08+02:00
• 6. 8. 2013
4

Samsung a Apple vedou dlouhodobý spor v USA, přičemž jsme se dočkali mnoha rozhodnutí, která se dala do jisté míry pochopit. Tentokrát ITC – International Trade Commission (Komise pro mezinárodní obchod) rozhodla ve prospěch korejské výrobce. Závěrem bylo rozhodnutí zakazující dovoz iPhonu 4 a iPadu 2 3G do USA. Obě zařízení se vyrábějí mimo USA, takže se jedná o dovoz.

V Samsungu si mohli gratulovat k celkem zajímavému úspěchu u ITC, ale nyní je vše jinak. Prezident Barack Obama vetoval zákaz dovozu, díky čemuž Apple může nadále dovážet zmíněná zařízení. Mnozí zahraniční novináři spekulují o nejrůznějších důvodech veta, přičemž někteří připisují zásluhu k tamější lobby. Jiní spíše usuzují, že se jednalo jen vyjádření sympatií ke společnosti Apple. Pravý důvod možná nebudeme znát nikdy, ale toto rozhodnutí má celkem velký efekt na Samsung.

obama1

Korejský výrobce díky vetu ztratil na své hodnotě přibližně 1 %, což se rovná 1 miliardě dolarů. Původně si Samsung mohl myslet, že vyhrál přestřelku, ale ve výsledku prodělal na rozhodnutí poměrně vysokou částku díky rozhodnutí prezidenta USA. Ostatně není časté, aby prezident zasahoval do rozhodnutí ITC. Jednalo se teprve o druhé veto za posledních 20 let. Je vidět, že korejská společnost to nemá nijak jednoduché v USA. V tuto chvíli má ale Samsung šanci se odvolat a znovu vymáhat zákaz dovozu iPhonu 4 a iPadu 2 3G.

Zdroj: technobuffalo.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Nejdriv si neco precti nez zacnes takhle hloupe psat, vsechno to zacal apple protoze zacal ztracet prodeje oproti samsungu, navic tento soud ktery apple prohral sam…

Nechápu proč by nemohl Apple dovážet svoje výrobky do Ameriky, když to je americká firma? A jak to může zakázat Samsung? nebo proč to dělají? Nemáte někdo odkaz proč to všechno? To je to samé jako by Apple chtěl aby Samsung nedovážel výrobky do “čínských“ zemí

Přemysl Vaculík

VIP 6. 8. 2013, 16:14

Jde o soudní spor o patenty. Apple je sice americká společnost, ale smartphony a tablety jsou vyráběny v zahraničí. Takže proto se jedná o dovoz.

Apple také zakázal dovoz nějakého tabletu od Samsungu například do Německa, co mu je po něm? Pořád si hrají, jsou to jen malé děti s velkými akciemi.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat