reklama

Ubuntu Touch otočilo o 180 stupňů

Ubuntu Touch otočilo o 180 stupňů
2013-07-06T08:30:25+01:00
• 6. 7. 2013
2

Ubuntu Touch pro smartphony a tablety je poněkud zvláštní projekt, jelikož už v tuto chvíli si můžete vyzkoušet tento systém, ale jeho oficiální uvedení je v nedohlednu. Zatím se mluví o příštím roku a přitom ještě neexistuje dedikovaný smartphone, který by se prodával přímo s Ubuntu Touch. Navíc ještě chybí podpora operátorů. Ovšem nyní se dějí změny v samotném systému a jedná se doslova o veletoč.

ubuntu-mobile-os

Ubuntu Touch se instaluje na současné smartphony a tablety zejména z řady Nexus, přičemž po nainstalování a spuštění dojde k nabootování Androidu a následně nového systému. Již před nějakou dobou se mluvilo o tom, že se jedná o dočasné řešení a dnes jsme se dočkali pořádné změny. Vývojáři doslova obrátili a v tuto chvíli se bude bootovat Ubuntu Touch a až pak Android.

Systém od Google se v podstatě spouští v LXC (Linux kontejner) a jedná se o virtualizaci. Z tohoto pohledu se pomalinku přibližuje k původní představené koncepci. Prozatím tato novinka  čeká, než se dostane do oficiální verze, ale asi to nebude dlouho trvat.

Zdroj: intomobile.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Muzu poprosit o zdroj informaci? Clanek mi pripada prinejmensim zmateny.

Michael Bohacek

6. 7. 2013, 16:38

http://www.ubuntu.com/phone/carrier-advisory-group No nějaká podpora od operátorů už tam je.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim