reklama

Srovn├íme.cz: Digit├íln├ş fotoapar├íty jsou na ├║stupu

Srovn├íme.cz: Digit├íln├ş fotoapar├íty jsou na ├║stupu
2013-07-25T15:42:00+01:00
ÔÇó 25. 7. 2013

Internetov├í slu┼żba Srovname.cz, nab├şzej├şc├ş rychl├ę a p┼Öehledn├ę porovn├ín├ş n├ími vybran├ęho produktu v r┼»zn├Żch internetov├Żch obchodech, p┼Öi┼íla se zpr├ívou, jej├ş┼ż obsah byl v posledn├ş dob─Ť pouhou ot├ízkou ─Źasu, a to kdy bude doch├ízet k ├║tlumu pou┼ż├şv├ín├ş klasick├ęho kompaktn├şho fotoapar├ítu nam├şsto chytr├ęho telefonu. V├Żsledek srovn├ín├ş vych├íz├ş z vyhled├íva─Źe a porovn├ív├í lo┼łsk├Ż a leto┼ín├ş m─Ťs├şc ─Źerven.

Fotoaparáty

Doba, kdy vl├ídly digit├íln├ş kompakty a pro kvalitn├ş fotografie jsme museli nav┼ít─Ťvovat profesion├íln├ş fotografy se zrcadlovkami, je ji┼ż n─Ťjakou dobu za n├ími. V dne┼ín├ş dob─Ť m├í v─Ťt┼íina cenov─Ť dostupn├Żch za┼Ö├şzen├ş minim├íln─Ť 4megapixelov├Ż senzor fotoapar├ítu a ve st┼Öedn├ş t┼Ö├şd─Ť jasn─Ť p┼Öevl├íd├í 8megapixelov├ę rozli┼íen├ş. Zato b─Ť┼żn├ę kompakty se nyn├ş pr┼»b─Ť┼żn─Ť pohybuj├ş na 16megapixelech. Zrcadlovka, jako┼żto v├Żsada profesion├íl┼», je pomalu takt├ę┼ż vytla─Źov├ína z trhu chyt┼Öej┼í├şmi fotoapar├íty, kde jim rychl├Ż v├Żvoj neuleh─Źuje postaven├ş.

ÔÇ×V uplynul├ęm roce jsme zaznamenali v na┼íich statistik├ích vyhled├ív├ín├ş jasn├Ż trend sni┼żuj├şc├şho se po─Źtu hled├ín├ş v kategorii kompaktn├şch fotoapar├ít┼», kter├í zaznamenala meziro─Źn─Ť sn├ş┼żen├ş o 17,58 % a oproti tomu dramatick├Ż n├ír┼»st v kategorii smartphon┼» o 80,63 %. V kategorii fotoapar├ít┼» roste tak├ę z├íjem o pom─Ťrn─Ť nov├Ż segment tzv. bezzrcadlovek, tedy hybrid┼» mezi kompaktem a digit├íln├ş zrcadlovkou. Extr├ęmn─Ť rychl├Ż, a┼ż skokov├Ż v├Żvoj st├íle dokonalej┼í├şch fotoapar├ít┼» s v─Ťt┼í├şm rozli┼íen├şm, lep┼í├ş optikou a dal┼í├şmi pokro─Źil├Żmi foto funkcemi ve smartphonech vytla─Źuje digit├íln├ş kompakty ze z├íjmu ─Źesk├Żch z├íkazn├şk┼» ve prosp─Ťch smartphon┼»,ÔÇť ┼Öekl David Folprecht, ┼Öeditel Srovname.cz.

Srovname.cz infografika fotoaparaty

  • Srovname.cz graf vyhled├ív├ín├ş kompaktn├şch fotoapar├ít┼» – ─Źerven 2012/─Źerven 2013

Srovname.cz hledani kompaktni fotoaparaty

  • Srovname.cz graf vyhled├ív├ín├ş smartphon┼» – ─Źerven 2012/─Źerven 2013

Srovname.cz hledani smartphony

 

Zdroj: TZ

reklama
reklama

Anton├şn Hor┼ł├í─Źek

─îlenem Dotekom├ínie od samotn├ęho zalo┼żen├ş a tato v─Ťrn├í podpora trv├í v├şce ne┼ż 10 let. Obl├şben├Żm v├Żrobcem je jednozna─Źn─Ť kalifornsk├Ż Apple, ale velmi r├íd vzpom├şn├í na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim