reklama

Srovnáme.cz: Digitální fotoaparáty jsou na ústupu

Srovnáme.cz: Digitální fotoaparáty jsou na ústupu
2013-07-25T15:42:00+02:00
• 25. 7. 2013

Internetová služba Srovname.cz, nabízející rychlé a přehledné porovnání námi vybraného produktu v různých internetových obchodech, přišla se zprávou, jejíž obsah byl v poslední době pouhou otázkou času, a to kdy bude docházet k útlumu používání klasického kompaktního fotoaparátu namísto chytrého telefonu. Výsledek srovnání vychází z vyhledávače a porovnává loňský a letošní měsíc červen.

Fotoaparáty

Doba, kdy vládly digitální kompakty a pro kvalitní fotografie jsme museli navštěvovat profesionální fotografy se zrcadlovkami, je již nějakou dobu za námi. V dnešní době má většina cenově dostupných zařízení minimálně 4megapixelový senzor fotoaparátu a ve střední třídě jasně převládá 8megapixelové rozlišení. Zato běžné kompakty se nyní průběžně pohybují na 16megapixelech. Zrcadlovka, jakožto výsada profesionálů, je pomalu taktéž vytlačována z trhu chytřejšími fotoaparáty, kde jim rychlý vývoj neulehčuje postavení.

„V uplynulém roce jsme zaznamenali v našich statistikách vyhledávání jasný trend snižujícího se počtu hledání v kategorii kompaktních fotoaparátů, která zaznamenala meziročně snížení o 17,58 % a oproti tomu dramatický nárůst v kategorii smartphonů o 80,63 %. V kategorii fotoaparátů roste také zájem o poměrně nový segment tzv. bezzrcadlovek, tedy hybridů mezi kompaktem a digitální zrcadlovkou. Extrémně rychlý, až skokový vývoj stále dokonalejších fotoaparátů s větším rozlišením, lepší optikou a dalšími pokročilými foto funkcemi ve smartphonech vytlačuje digitální kompakty ze zájmu českých zákazníků ve prospěch smartphonů,“ řekl David Folprecht, ředitel Srovname.cz.

Srovname.cz infografika fotoaparaty

  • Srovname.cz graf vyhledávání kompaktních fotoaparátů – červen 2012/červen 2013

Srovname.cz hledani kompaktni fotoaparaty

  • Srovname.cz graf vyhledávání smartphonů – červen 2012/červen 2013

Srovname.cz hledani smartphony

 

Zdroj: TZ

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného zrodu a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 7 let. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale moc nezapomíná ani na Android nebo BlackBerry OS.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim