reklama

Dropbox má svou konferenci – novinky se týkají i mobilních zařízení

Dropbox má svou konferenci – novinky se týkají i mobilních zařízení
2013-07-10T07:30:54+01:00
• 10. 7. 2013

Dropbox můžeme zařadit asi mezi nejoblíbenější cloudovou službu, která doposud nabízela v podstatě vylepšené úložné místo na internetu. Tento týden jsme se dočkali první vývojářské konference DBX, která přinesla několik novinek, které se dotýkají i mobilních zařízení.

DBX

V první řadě je zde nové API pro vývojáře, které nese název Datastore. Jedná se v podstatě o synchronizační službu, která je k dispozici pro aplikace třetích stran. Ty mohou využívat toto API pro synchronizování dat mezi aplikacemi a napříč platformami. Pokud tedy něco uděláte v aplikaci využívající Datastore API, změna se projeví na dalších zařízeních, kde používáte stejnou službu.

nexusae0_image_thumb9

Další novinkou je Shooser, která se dá také integrovat do jiných aplikací. V podstatě vám dovolí si vybrat nějaký soubor a vložit jej skrze jednoduché okno. V tuto chvíli existují již dvě aplikace, které využívají tuto funkcionalitu. Jedná se o Yahoo! Mail a Text Me!

logo-app Yahoo Mail – Free Email App Yahoo Zdarma ANDROID logo-app Text Me! Free Texting & Call TextMe Inc. Zdarma ANDROID

Poslední vylepšení se jmenuje Saver a jedná se vlastně o doplněk pro webové stránky. Skrze něj budete moci uložit web nebo soubor přímo z internetové stránky do svého Dropboxu.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim