reklama

Sony SmartWatch otevřeny alternativnímu systému

Sony SmartWatch otevřeny alternativnímu systému
2013-06-14T08:45:17+02:00
• 14. 6. 2013

Nejrozšířenější chytré hodinky od Sony, SmartWatch, byly dlouhou dobu závislé na firmwaru od výrobce. Nyní je tomu konec a na Sony World byly odhaleny nástroje poskytující možnost nahrávat komunitní systém, podobně jako u mobilních telefonů. Nyní můžou vývojáři z XDA začít kutit vlastní podobu systému. Již dříve byly uvolněny pomocné nástroje pro tvorbu aplikací na míru tomuhle zařízení.

SmartWatchDFU_660x200

Ovšem nese to svĂ© riziko. Jak Sony uvádĂ­ na svĂ˝ch stránkách, nahránĂ­m neoficiálnĂ­ ROM dojde ke ztrátÄ› záruky a pĹ™ijdete o nÄ›kterĂ© funkce. Jednou z nich je vĹŻbec ta nejdĹŻleĹľitÄ›jší – podpora SmartConnect a takĂ© miniaplikacĂ­ SmartWatch na Google Play. Je jen na vás, zda podstoupĂ­te tohle riziko. Oprava vás potom bude stát nemalĂ˝ poplatek a ani tak vám Sony nezaruÄŤĂ­ funkÄŤnost. Je otázka, zda vĂ˝vojáři pĹ™ijdou s něčím, co bude mĂ­t cenu používat kromÄ› oficiálnĂ­ho systĂ©mu Android.

Zdroj: developer.sonymobile.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim