reklama

Sony SmartWatch otevřeny alternativnímu systému

Sony SmartWatch otevřeny alternativnímu systému
2013-06-14T08:45:17+02:00
• 14. 6. 2013

Nejrozšířenější chytré hodinky od Sony, SmartWatch, byly dlouhou dobu závislé na firmwaru od výrobce. Nyní je tomu konec a na Sony World byly odhaleny nástroje poskytující možnost nahrávat komunitní systém, podobně jako u mobilních telefonů. Nyní můžou vývojáři z XDA začít kutit vlastní podobu systému. Již dříve byly uvolněny pomocné nástroje pro tvorbu aplikací na míru tomuhle zařízení.

SmartWatchDFU_660x200

Ovšem nese to své riziko. Jak Sony uvádí na svých stránkách, nahráním neoficiální ROM dojde ke ztrátě záruky a přijdete o některé funkce. Jednou z nich je vůbec ta nejdůležitější – podpora SmartConnect a také miniaplikací SmartWatch na Google Play. Je jen na vás, zda podstoupíte tohle riziko. Oprava vás potom bude stát nemalý poplatek a ani tak vám Sony nezaručí funkčnost. Je otázka, zda vývojáři přijdou s něčím, co bude mít cenu používat kromě oficiálního systému Android.

Zdroj: developer.sonymobile.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim