reklama

Sony Xperia Z Ultra (Togari) – 6,44palcové monstrum na pozvánce aktualizováno

Sony Xperia Z Ultra (Togari) – 6,44palcové monstrum na pozvánce [aktualizováno]
2013-06-24T18:33:19+02:00
• 24. 6. 2013

Aktualizování 24.6.

Již zítra bychom se měli dočkat představení Xperie Z Ultra, ale jak se zdá, tak Sony neudrželo tajemství. Nyní se ukazuje produktová fotografie odhalující stylus. Navíc se zřejmě podařilo vyfotit tento obrovský mobil v reálném srovnání s Galaxy S4 (4,99 palce) a Xperií ZR.

gsmarena_001 (13) gsmarena_002 (5)

Aktualizováno 13.6.

Sony zřejmě připravuje velké překvapení, přičemž jsme si původně mysleli, že bude k vidění jen na připravované události v Německu. Nyní se ukazuje nová pozvánka, která láká na francouzskou premiéru, jenž se odehraje 4. července v 9:30 ráno. Zajisté společnost nechce prozradit jakékoliv informace, ale samotný oficiální obrázek říká, na co se můžeme těšit.

sony-xperia-z-ultra-Invite-1

V podstatě je k vidění velmi tenké zařízení, které svým designem vychází z top modelu Xperia Z. Mělo by se jednat o model Sony Xperia Z Ultra (Togari), přičemž již nyní je vidět změna v konstrukci. Konektor pro sluchátka se nachází na boční straně, kde je také vypínací tlačítko. Další nápověda se skrývá v psaném textu, kde je vidět pero. Možná se tak potvrzují původní spekulace a můžeme se těšit na zařízení se stylusem. Pokud to tak bude, Samsung získá dosti silného konkurenta, jelikož Sony nabídne luxusněji vypadající zařízení.

Sony-logo-aa-5-600px

Původní článek

Společnost Sony včera odeslala pozvánky na událost, která se má konat v Německu. Konkrétně si budeme muset počkat na 25. června. Zatím nebylo upřesněno, co přesně máme očekávat, ale dle některých zdrojů má být představen nový smartphone. Údajně by se mělo jednat o Xperii ZU, která byla doposud známa pod kódovým označením Togari.

image001-600x285

Možná by se tento model dal považovat jako jen další zařízení do počtu, ale informace, které máme zatím k dispozici, nasvědčují, že se bude jednat o zajímavé zařízení. Displej by měl mít úhlopříčku 6,44 palců s Full HD rozlišením. Ovšem samotná technologie by měla být středem pozornosti – mělo by se jednat o Triluminos panel. Ten by měl podávat věrné barvy, které by svou sytostí měly připomínat AMOLED panely, ale stále se bude jednat o LCD.

Další specifikace novinky by měly být na vysoké úrovni. Například výkon bude dodáván Qualcomm Snapdragonem 800 MSM8974 se čtyřmi jádry a taktovací frekvencí 2.3 GHz, který bude mít k dispozici 2 GB RAM. Systém Android bude ve verzi 4.2.2 Jelly Bean. Na zadní straně najdeme 8MPx foťák a například se zde setkáme s ochranou IP58. To by znamenalo, že tentokrát by měl tento model vydržet pod vodou více než všechny ostatní, co jsou na trhu. Obvykle se totiž používám ochrana IP57 nebo IP67. Samozřejmě vzniká otázka, na co tak velký displej. Nemusíte se bát, že se bude jednat o přerostlý mobil nebo malý tablet. Sony zřejmě tuto novinku vybaví i stylusem. Fotografie níže se objevila na internetu s tím, že se jedná právě o Xperii ZU, ale jestli tomu budete věřit, necháme na vás.

zusony

Zdroje: androidbeat.com, androidauthority.com, gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat