reklama

Smartphony od LG budou vždy připraveny na hlasové povely

Smartphony od LG budou vždy připraveny na hlasové povely
2013-06-20T11:00:36+02:00
• 20. 6. 2013

Nedávno společnost Qualcomm uvedla novou technologii, díky které bude váš smartphone neustále připraven na hlasové povely. Novinka je známa jako “Always On Voice Commands”, přičemž je do jisté míry závislá i na hardwaru. Díky tomu nebudete muset nikdy nic mačkat nebo potvrzovat. Prostě vyslovíte hlasový příkaz a mobil jej provede. Bude to platit i v případě, že bude zamknutý a vypnutý displej.

179941-the-lg-logo-is-shown-at-the-cellular-telecommunications-industry-assoc

Samozřejmě se zde bude ještě řešit zabezpečení, ale největší výhoda se bude ukrývat v menší energetické náročnosti. Zatím jsme jen o této novince slyšeli, byť podobné technologie se objevují. Prvním výrobcem s těmito povely by mohla být společnost LG, která údajně chce tímto vybavit nové modely na konci roku.

snapdragon-1

ZatĂ­m nenĂ­ zcela jasnĂ©, jak by toto Ĺ™ešenĂ­ mohlo bĂ˝t implementovanĂ©, ale je zde ještÄ› jeden problĂ©m – skrĂ˝vá se v podpoĹ™e jazykĹŻ. UĹľivatelĂ©, kteří umĂ­ anglicky, nebudou mĂ­t problĂ©m, ale asi marnÄ› budeme oÄŤekávat, Ĺľe by takovĂ˝ mobil dokázal porozumÄ›t ÄŤeskĂ©mu jazyku. Záleží jen na vĂ˝robcĂ­ch, jak se poperou s podobnĂ˝mi technologiemi.

Zdroj: slashgear.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim