reklama

Facebook a Instagram – nová video služba oficiálně oznámena

Facebook a Instagram – nová video služba oficiálně oznámena
2013-06-21T06:57:54+02:00
• 20. 6. 2013

Instagram nedávno skončil pod křídly společnosti Facebook, která jej stále nechává žít vlastním životem. Spekulovalo se o možnosti, že Instagram nebude umožňovat jen pořizování fotografií. Dnes jsme se dočkali právě této novinky.

Samozřejmě před představením došlo na chlubení. Instagram má k dnešnímu dni 130 miliónů uživatelů. Zároveň je již přes 1 miliardu „lajknutí“ a 16 miliard sdílených fotografií.

Screenshot_37 Screenshot_36

Instagram společně s Facebookem představil Video Instagram. Zaměřili se na jednoduché ovládání, přičemž nesmí chybět i mrvítka, která budou upravovat samotné záběry. Nemusíte očekávat kompletní přepracování aplikace. Pouze přibude jedno tlačítko navíc pro nahrávání videí, která jsou omezena na 15 sekund.

Screenshot_40

Instagram se pochlubil i rozšířenou funkcionalitou, která je závislá na způsobu ovládání. Pro natáčení videa musíte držet tlačítko. Jakmile jej pustíte, přestane nahrávat, ale při opětovném stisknutím se spustí nahrávání. Díky tomu  můžete vytvořit 15sekundový klip s několika záběry.

Screenshot_41

Pro uživatele je připraveno 13 efektů a nechybí ani pokročilé možnosti. Za zmínku stojí například výběr úvodního snímku pro dané video, což si můžete zvolit přímo v aplikaci. Dokonce nebude chybět i stabilizace záběrů. Funkce se jmenuje Cinema. Po nasdílení budou moci ostatní uživatelé sledovat video přímo ve streamu nebo na webových stránkách.

Screenshot_43

logo-app Instagram Instagram Zdarma ANDROID

Pokud stále nemáte k dispozici aktualizaci, můžete si stáhnout instalační APK balíček, ale spíše radíme vyčkat.

logo-app Instagram Developer Zdarma iOS

Zdroj: instagram.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim