reklama

Samsung si podal patentovou přihlášku na zařízení s flexibilním displejem

Samsung si podal patentovou přihlášku na zařízení s flexibilním displejem
2016-08-19T08:21:15+02:00
• 10. 5. 2013
1

Již nějakou dobu vám zde přinášíme nejrůznější zprávy kolem flexibilních displejů, které se možná již letos objeví v prvních zařízeních. Prozatím nemusíme očekávat smartphone, který si zmuchláme a vložíme do kapsy. Zatím pro tento typ zařízení neexistuje technologie, byť flexibilní displeje jsou téměř připraveny. V toto ohledu Samsung nezahálí a podává si patentovou přihlášku na ohebný displej, který budete moci mačkat a kroutit.

6a0168e68320b0970c019101a801b9970c-800wi

V novém patentu myslí i na deformaci obrazu a popisuje se v něm i způsob, jak bude kompenzováno zakřivení na displeji s ohledem na zobrazení obrazu nebo uživatelského prostředí. Součástí bude samozřejmě i ohebná dotyková vrstva, díky čemuž zde budeme mít například smartphone, který se přizpůsobí vašim potřebám, ale neztratí možnosti ovládání.

6a0168e68320b0970c017eeaaf9ab6970d-800wi

Zatím se sice jedná o hudbu budoucnosti, ale již nyní si můžeme všimnout, že se schyluje k další patentové válce. Apple si totiž nedávno podal přihlášku na ohebné zařízení v podobě smartphonu. O tom jsme psali nedávno. Je vidět, že se obě společnosti poučily a již nyní se vybavují patenty, které napomohou k upevnění postavení na trhu. Bude zajímavé sledovat, jestli se i v tomto sektoru odehraje velká patentová válka.

Zdroj: 3/04/samsung-patent-filings-reveals-work-on-flex-displays-ebooks.html#c4ca4/" title="Odkaz na zdroj" target="_blank">patentbolt.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Doubravský

13. 5. 2013, 14:17

tak, a teď co je víc … ohebné zařízení nebo ohebné sklo bez kterého nic podobnějšího smartphonu než je dildo apple nevyrobí ? Patenty jsou zlo, ani jedna firma ještě nevyrábí a už teď si porcují trh, … dřív když o porcování rozhodoval jen zájem a případná věrnost spotřebitelů to muselo být lepší, škoda že ty doby nepamatuju.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat